Od 15. do 21. juna isključena 1.792 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola
22. jun 12:57
14. novembar 2023 16:25
podeli vest
Foto: Tanjug/video
UŽICE - Direktorka Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje Sanja Radojević Škodrić obišla je danas novootvorenu internističku ambulantu u Specijalnoj bolnici Čigota na Zlatiboru, koja će raditi 24 sata dnevno i pružati usluge, kako stanovnicima Zlatibora, tako i turistima.
"Kada sam krajem avgusta bila u poseti Čajetini, obećala sam da će u Čigoti biti otvorena ambulanta koja će biti dostupna 24 sata i evo to se sada i ostvarilo, jer je ovde bila ogromna potreba za jednom takvom ambulantom", rekla je Radojević Škodrić koja je krajem avgusta i najavila otvaranje ove ambulante.
Ona je dodala i da je u Domu zdravlja u Čajetini, koji je takođe posetila u prisustvu predsednika opštine Milana Stamatovića, otvoreno savetovalište za trudnice i dijabetičare i to danas kada se obeležava Svetski dan borbe protov dijabetesa.
"Nažalost, kod nas veliki broj ljudi boluje od dijabetesa, čak oko 750 hiljada. Nisu svima dostupni klinički centri i bolnice i zbog toga je otvaranje ovakvih savetovališta u domovima zdravlja u celoj Srbiji veoma značajno zbog kontrole dijabetesa, kao i zbog otkrivanja novih slučajeva. Takođe, savetovalište je značajno i za trudnice, kod kojih je u trudnoći povećan rizik od nastanka dijabetesa", kazala je ona.
Podsetila je da država poslednjih godina ulaže u izgradnju novih bolnica i kliničkih centara, kao i u njihovo opremanje.
"Trenutno je u toku najveća nabavka dijagnostičke opreme, kao što je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, u okviru koje će užička bolnica dobiti dve magnetne rezonance, jer ovaj region ima najduže liste čekanja u Srbiji, a nova oprema će to rešiti i građani više neće čekati na pregled. Jedan magnet će stići do kraja godine, a drugi u prvoj polovini sledeće godine", kazala je direktorka RFZO.
U saopštenju RFZO-a se navodi da je Radojević Škodrić u Zdravstvenom centru u Užicu prisustvovala obeležavanju lekarske slave Svetih vrača Kozme i Damjana, kao i ceremoniji sečenja slavskog kolača u domu zdravlja u Čajetini.
Čestitajući lekarima, ona je istakla da ogromna ulaganja države u zdravstvo ne bi imala vrednost bez ljudi koji predstavljaju najveću snagu srpskog zdravstva i zahvalila im na požrtvovanosti sa kojom obavljaju posao.
Galerija
22. jun 10:21
21. jun 20:56
21. jun 16:08
21. jun 15:49
22. jun 12:46
22. jun 11:16
22. jun 10:44
22. jun 10:29
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
21. jun 22:45
21. jun 12:44
20. jun 21:35
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17