Radojević: Kosovska policija, i pored dozvole opštine Severna Mitrovica, sprečila obnovljanje murala patrijarha Pavla
24. jun 16:23
18. januar 2024 20:40
podeli vest
Foto: Tanjug/video
ALEKSINAC - Predsednik opštine Aleksinac Dalibor Radičević rekao je da će treća smena večeras ući u pogon "Magne" i ponovo pokrenuti proizvodnju, pošto je Institut za bezbednost i zdravlje na radu "1. maj" iz Niša posle izvršenih merenja potvrdio da vazduh više nije kontaminiran.
Radičević je rekao i da se očekuje da će i preostali radnici hospitalizovani posle trovanja do kraja dana biti otpušteni iz aleksinačke bolnice, prenosi RTS.
U aleksinačkoj fabrici "Magna" sinoć su, posle trovanja isparenjima lepka, u Hitnoj pomoći u Aleksincu pregledana 104 radnika, a 51 je upućen u bolnicu na dalje opservacije.
Tokom noći su na bolničkom lečenju u Aleksincu zadržana četiri radnika, a dvoje je jutros pušteno na kućno lečenje.
Ministarstvo zdravlja saopštilo je da su iz Nacionalnog centra za kontrolu trovanja Vojnomedicinske akademije u Beogradu potvrdili da su radnici fabrike "Magna" u Aleksincu bili izloženi isparenjima lepka koji se koristi za tapaciranje poda i stranica automobila.
24. jun 12:41
24. jun 16:05
24. jun 15:57
24. jun 15:34
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 14:36
24. jun 13:19
24. jun 11:22