Načelnik Hitne pomoći u Aleksincu: Sinoć smo primili 58 pacijenata iz fabrike Magna, pet je upućeno na dalju opservaciju
19. januar 16:01
19. januar 2024 09:33
podeli vest
Foto: shutterstock.com/Nenad Nedomacki, ilustracija
ALEKSINAC - Predsednik Opštine Aleksinac Dalibor Radičević izjavio je da su juče u toku dana sve relevantne institucije rekle da je vazduh u fabrici Magna, gde je u sredu došlo do trovanja radnika isparenjima lepka, čist i da ništa nije ukazivalo da će se ponovo desiti incident.
Radičević je za RTS rekao da mora da se otkrije uzrok, pošto je ugroženo zdravlje radnika.
Dodao je da radnici sada nisu lepili itison, kao što je to bio slučaj u sredu.
Radičević je rekao da su prisutni pripadnici Sektora za vanredne situacije i da nikome nije dozvoljeno da ulazi u fabriku.
Od sinoć u 19 do jutros u sedam sati Hitnoj pomoći u Aleksincu javilo se 58 radnika fabrike "Magna"u tom gradu sa sličnim simptomima kao i radnici prethodnog dana - gušenjem, mučninom, vrtoglavicom, povraćanjem, rečeno je Tanjugu u aleksinačkoj Hitnoj pomoći.
Na internom odeljenju bolnice u Aleksincu za Tanjug je rečeno da su za sada tri radnika zadržana u dnevnoj bolnici, a da je još jedan vraćen sa toksikologije i da će se nakon završenih pregleda videti da li će on biti zadržan.
U sredu uveče su u Hitnoj pomoći u Aleksincu pregledana su 104 radnika fabrike Magna, a 51 je upućen u bolnicu na dalje opservacije, posle trovanja isparenjima lepka.
Posle završene istrage, radnici fabrike Magna su se sinoć vratili na posao i radili u trećoj smeni, pošto je Institut za bezbednost i zdravlje na radu "1. maj" iz Niša posle izvršenih merenja potvrdio da vazduh više nije kontaminiran.
19. januar 16:01
25. jun 22:52
25. jun 22:18
25. jun 20:30
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19