Vučić pred Predsedništvom primio zahteve grupe radnika GSP-a: Odgovor u roku od 7 dana
24. jun 12:08
19. januar 2024 10:46
podeli vest
Foto: Tanjug/video
ALEKSINAC - Iz Osnovnog javnog tužilaštva u Aleksincu rekli su da se rade potrebna merenja u fabrici Magna, gde su radnici i noćas oko 1.30 počeli da se javljaju s mučninom, kao i da će novi uviđaj započeti kad situacija bude bezbedna.
Radnici treće smene koja je počela da radi u 22 sata počeli su noćas oko 1.30 časova da se javljaju s mučninom, prenosi RTS.
Hala je odmah evakuisana i obezbeđuju je pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije.
Do jutros u sedam sati Hitnoj pomoći u Aleksincu javilo se 58 radnika fabrike "Magna" tom gradu sa sličnim simptomima kao i radnici prethodnog dana - gušenjem, mučninom, vrtoglavicom, povraćanjem, rečeno je Tanjugu u aleksinačkoj Hitnoj pomoći.
Na internom odeljenju bolnice u Aleksincu za Tanjug je rečeno da su za sada tri radnika zadržana u dnevnoj bolnici, a da je još jedan vraćen sa toksikologije i da će se nakon završenih pregleda videti da li će on biti zadržan.
U sredu uveče su u Hitnoj pomoći u Aleksincu pregledana 104 radnika fabrike Magna, a 51 je upućen u bolnicu na dalje opservacije, posle trovanja isparenjima lepka.
Posle završene istrage, radnici fabrike Magna su se sinoć vratili na posao i radili u trećoj smeni, pošto je Institut za bezbednost i zdravlje na radu "1. maj" iz Niša posle izvršenih merenja potvrdio da vazduh više nije kontaminiran.
24. jun 12:08
24. jun 12:02
24. jun 11:52
23. jun 20:47
23. jun 19:17
23. jun 18:54
24. jun 11:17
24. jun 09:14
24. jun 08:51
23. jun 22:09
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
23. jun 18:53
23. jun 15:23
23. jun 13:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 11:22
24. jun 11:13
24. jun 10:52
24. jun 09:14