MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
20. april 2026 14:13
podeli vest
Foto: shutterstock.com/SeventyFour, ilustracija
BEOGRAD - U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), UKP, Odeljenja za borbu protiv korupcije, po nalogu Posebnog odeljenja za borbu protiv korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. G. (1991) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Sumnja se da je on, u periodu od 2020. do 2024. godine, u svojstvu zastupnika Udruženja građana „Institut za društveni razvoj“ iz Novog Sada, nenamenski i bez realizacije osnovnih ugovora, potrošio 3,8 miliona dinara isplaćenih od Gradske uprave za privredu, Grada Novog Sada, saopšteno je danas iz MUP-a.
Na ovaj način je, kako se sumnja, oštetio budžet Grada Novog Sada za navedeni iznos.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07