Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju
22. jun 20:43
13. januar 2025 13:56
podeli vest
Foto: TANJUG/NARODNA SKUPŠTINA SRBIJE/ PEĐA VUČKOVIĆ
BEOGRAD - Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić sastala se danas sa ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kristoferom Hilom, koji joj je saopštio da se njegov mandat u Srbiji završava, te da je ovo bio njihov poslednji sastanak na tim funkcijama.
Galerija
Kako je saopštila Skupština Srbije, Brnabić je Hilu poželela mnogo sreće u budućnosti i izrazila veliku zahvalnost na njegovom angažovanju na polju građenja boljih odnosa Srbije i SAD.
Predsednica parlamenta posebno je istakla da izuzetno ceni hrabrost i lični integritet koju je ambasador Hil pokazao i ocenila da je njegov rad doprineo boljem razumevanju SAD za politiku Srbije.
Hil se zahvalio Brnabić na odličnoj saradnji u prethodnim godinama, te izrazio nadu da će Srbija nastaviti putem reformi i ekonomskog prosperiteta na kome se nalazi, u cilju poboljšanja životnog standarda svih građana Srbije.
Brnabić i Hil izrazili su uverenje da će Srbija i u budućnosti nastaviti da produbljuje saradnju i dodatno jača svoje odnose sa SAD, kao jednim od najznačajnijih spoljnopolitičkih partnera naše zemlje.
22. jun 16:33
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 13:35
22. jun 13:24
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07