ABS i MUP organizovali kampanju "Kad pijem ne vozim" na Belgrejd mjuzik viku na Ušću
25. jun 22:18
28. maj 2025 16:30
podeli vest
Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
BEOGRAD - Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je danas da je "sramno i skandalozno" što je sud u Novom Sadu pustio iz zatvorskog pritvora još tri osobe osumnjičene za pokušaj rušenja ustavnog poretka.
Vučević je na svom Instagramu napisao da je sud tako postupio jedino i isključivo pod pritiskom i pretnjama onih koji blokiraju.
"Još jednom su potvrdili ne samo da su pali na kolena, već da puze pred blokaderima-foteljašima i njihovim finansijerima i bukvalno im ispunjavaju sve želje. O sudijama beskičmenjacima sam rekao šta mislim. Nedopustivo je da još jednom huligani i nasilnici isteruju pravdu po svojim uličarskim pravilima. Svaki normalan čovek u Srbiji će da digne glas protiv toga! Pravo i pravda moraju da budu vraćeni u Srbiju! Bez toga nema normalnog života", napisao je Vučević.
Apelacioni sud u Novom Sadu ukinuo je pritvor Mladenu Cvijetiću, Srđanu Đuriću i Davoru Stefanoviću, optuženima za pokušaj rušenja ustavnog poretka Srbije.
Drugostepeni sud je preniačio odluku Višeg suda u Novom Sadu ukinuo im pritvor i odredio im meru zabrane napuštanja stana, odnosno kućni pritvor, saznaje Tanjug.
Apelacioni sud je 20. maja ukinuo pritvor Mariji Vasić, Ladu Jovoviću i Lazaru Diniću, i odredio im kućni pritvor, dok je tada u odnosu na Mladena Cvijetića, Srđana Đurića i Davora Stefanovića ukinuo rešenje suda kojim im je produžen pritvor i naložio tom sudu da ponovo odlučuje o pritvoru.
25. jun 22:18
25. jun 20:30
25. jun 20:13
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19