16. decembar 2025 14:08

Premijer Macut sa ambasadorom Češke o intenziviranju bilateralnog političkog dijaloga

Izvor: TANJUG

podeli vest

Premijer Macut sa ambasadorom Češke o intenziviranju bilateralnog političkog dijaloga

Foto: TANJUG/Vlada Republike Srbije/ Slobodan Miljević

BEOGRAD - Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut sastao se danas sa ambasadorom Češke Republike u Beogradu Janom Bondijem i tom prilikom istakao da je potrebno intenzivirati bilateralan politički dijalog na svim nivoima.

Premijer Macut je rekao da je Češka važan spoljnopolitički partner Srbije i dodao da je naša zemlja zato opredeljena da i u periodu koji je pred nama jača prijateljske veze.

On je ocenio da postoji značajan prostor da se bilateralna saradnja unapredi u oblastima od značaja za obe zemlje, što bi, kako je naveo, bilo definisano u komunikaciji sa Vladom Češke Republike.

Macut je rekao da su energetika i rudarstvo, saobraćaj i infrastruktura, zaštita životne sredine i turizam, privredne oblasti u kojima treba jačati saradnju, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Na sastanku je razmatran dosadašnji nivo bilateralne saradnje, uz poseban osvrt na kontinuirani rast ekonomske razmene i trgovine uslugama.

Macut je naveo da Srbija ceni dosadašnju podršku Češke Republike procesu evropskih integracija Srbije, kako bilateralno, tako i zajedno sa drugim članicama EU.

Ambasador Bondi je istakao da dve zemlje povezuje dugogodišnje prijateljstvo, bliskost dva naroda i saradnja u oblastima od obostranog interesa.