Vučić se sreo sa građanima koji pešače na skup koji će biti održan 27. juna u Beogradu
25. jun 22:52
16. decembar 2025 14:08
podeli vest
Foto: TANJUG/Vlada Republike Srbije/ Slobodan Miljević
BEOGRAD - Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut sastao se danas sa ambasadorom Češke Republike u Beogradu Janom Bondijem i tom prilikom istakao da je potrebno intenzivirati bilateralan politički dijalog na svim nivoima.
Premijer Macut je rekao da je Češka važan spoljnopolitički partner Srbije i dodao da je naša zemlja zato opredeljena da i u periodu koji je pred nama jača prijateljske veze.
On je ocenio da postoji značajan prostor da se bilateralna saradnja unapredi u oblastima od značaja za obe zemlje, što bi, kako je naveo, bilo definisano u komunikaciji sa Vladom Češke Republike.
Macut je rekao da su energetika i rudarstvo, saobraćaj i infrastruktura, zaštita životne sredine i turizam, privredne oblasti u kojima treba jačati saradnju, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Na sastanku je razmatran dosadašnji nivo bilateralne saradnje, uz poseban osvrt na kontinuirani rast ekonomske razmene i trgovine uslugama.
Macut je naveo da Srbija ceni dosadašnju podršku Češke Republike procesu evropskih integracija Srbije, kako bilateralno, tako i zajedno sa drugim članicama EU.
Ambasador Bondi je istakao da dve zemlje povezuje dugogodišnje prijateljstvo, bliskost dva naroda i saradnja u oblastima od obostranog interesa.
Galerija
25. jun 22:52
25. jun 22:18
25. jun 20:30
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19