22. jun 2026 13:24

Obeležen Dan državnih službenika; Paunović: Osnažiti status zaposlenih u javnoj upravi

Izvor: TANJUG

podeli vest

Obeležen Dan državnih službenika; Paunović: Osnažiti status zaposlenih u javnoj upravi

Foto: Tanjug TV

BEOGRAD - U Beogradu je danas obeležen Dan državnih službenika, a ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović navela je da će država nastaviti da ulaže u znanje, profesionalni razvoj i napredovanje državnih službenika kroz dalje unapređenje državno-službeničkog sistema.

Dan službenika prvi put se obeležava u Srbiji, a tim povodom dodeljene su povelje zaslužnim organima državne uprave i lokalne samouprave - Nacionalnoj akademiji za javnu upravu, Diplomatskoj akademiji, Pravosudnoj akademiji, Gradu Novom Pazaru, Gradu Kragujevcu i Opštini Vrnjačka banja.

Ministarka Paunović je na svečanosti u Palati Srbija istakla da je cilj da se dodatno osnaži status i položaj državnih službenika jer, kako je ukazala, profesionalna i motivisana javna uprava nije trošak, već investicija u snagu države i u poverenje građana.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa