23. jun 2026 10:13
Skupština nastavila vanrednu sednicu, poslanici prvo postavljaju pitanja
podeli vest
Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
BEOGRAD - Poslanici Skupštine Srbije danas su nešto posle 10.00 časova nastavili vanrednu sednicu, a na početku rada će postavljati pitanja izvršnoj vlasti i državnim organima, kao i svakog utorka i četvrtka kada je sednica u toku.
Na sednici, kojom predsedava predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, prisutno je 124 poslanika.
Nakon poslaničkih pitanja Skupština će preći na objedinjenu načelnu raspravu o 32 tačke dnevnog reda vanrednog zasedanja, među kojima su izmene seta pravosudnih zakona koje je utvrdila Vlada Srbije, a koje su usaglašene sa preporukama Venecijanske komisije.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa