27. jun 2026 20:06
Vučić: Moj predlog je da se naša lista za izbore zove "Ujedinjena Srbija"; Biću predsednik još nekoliko nedelja
podeli vest
Foto: TANJUG/JADRANKA ILIĆ
BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je da je njegov predlog da se lista SNS na predstojećim izborima zove "Ujedinjena Srbija".
"Moj predlog je da se naša lista, pobednička lista na predstojećim izborima, zove 'Ujedinjena Srbija'. Ne 'Ujedinjeni za nešto', već 'Ujedinjena Srbija'. To je najlepši moto koji možemo da imamo. Ništa lepše ne postoji, da celu Srbiju možemo da stavimo pod ime jedne liste", istakao je Vučić.
Naglasio je da će na izborima lista izaći sa svim rezultatima, najavljenim planovima i programima, odnosno sa svime čime bi moglo i dalje da se pomaže srpskom narodu, ma gde da živi.
Navodeći da će za nekoliko nedelja podneti ostavku na mesto predsednika, Vučić je naveo da je rukovodstvu Srpske napredne stranke rekao da će im, ako oni to budu tražili, pomoći da još na predstojećim izborima dobiju narodno poverenje.
"Rekao sam predsedniku Srpske napredne stranke i rukovodstvu da ću još na predstojećim izborima, ukoliko to budu tražili, ukoliko to budu želeli, zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno poverenje, pomoći da dobijemo narodno poverenje i da sve ovo o čemu sam govorio možemo da ostvarimo u naredne četiri godine", istakao je Vučić.
Još nekoliko nedelja ću biti predsednik, onda podnosim ostavku
Predsednik Vučić izjavio je danas da će još nekoliko nedelja biti predsednik, nakon čega će podneti ostavku na funkciju predsednika Republike.
Vučić je na skupu "Srbija jedna porodica", na platou ispred Doma Narodne Skupštine, naveo da je rukovodstvu SNS rekao da će im, ukoliko to budu tražili i želeli, još na predstojećim izborima pomoći da dobiju narodno poverenje kako bi u naredne četiri godine mogli da ostvare sve o čemu je govorio.
"Biću još samo nekoliko još nekoliko nedelja predsednik, tada podnosim ostavku. Ništa nije doživotno i hvala Bogu da nije. Tako da, hvala vam na svim lepim željama i rečima", rekao je Vučić.
Dodao je da je njegov predlog da se lista SNS na predstojećim izborima zove "Ujedinjena Srbija".
"Moj predlog je da se naša lista, pobednička lista na predstojećim izborima, zove 'Ujedinjena Srbija'. Ne 'Ujedinjeni za nešto', već 'Ujedinjena Srbija'. To je najlepši moto koji možemo da imamo. Ništa lepše ne postoji, da celu Srbiju možemo da stavimo pod ime jedne liste", istakao je Vučić.
Moramo narodu da ponudimo jedinstvo, a ne podele, želim ujedinjenu Srbiju
Aleksandar Vučić izjavio je danas da se narodu mora ponuditi jedinstvo a ne podele.
"Mi moramo našem narodu da ponudimo jedinstvo, a ne podele. Oni su pokušali da podele naše porodice, pokušali su da podele naše društvo, da podele našu državu, pokušali su da odvoje deke i bake od naših roditelja, roditelje od dece", rekao je Vučić obraćajući se okupljenima na skupu "Srbija jedna porodica" koji je danas održan u Beogradu.
On je uputio poziv svima da se slobodno razlikuju, da imaju drugačije mišljenje, ali da razgovaraju jedni sa drugima.
"Ništa lepše, ništa važnije, ništa preče ne postoji. Deda pozove svoje dete, svoje unuče, baka takođe i razgovaraju sa njima. I kad se razlikuju, videće gde su bolji rezultati, videće gde im je bolja budućnost i takve odluke donositi", rekao je Vučić.
Obraćajući se građanima koji ga podržavaju, istakao je da se mora promeniti odnos prema političkim protivnicima.
"Znam da mnogi neće biti saglasni. Ne moram da vam govorim šta mislim o Dinku Gruhonjiću u političkom smislu, ali ne može da se dogodi da mi ne budemo prvi u osudi napada na automobil njegovog sina. Mi moramo da osudimo svako nasilje", istakao je Vučić.
On je podsetio da je tokom prethodne dve godine uništeno oko 120 traktora domaćina, da su ljudi napadani, da su spaljivane prostorije SNS u Novom Sadu i Valjevu.
"Nema šta nisu lagali. Od 'Sarajevo safarija' do zvučnog topa, i kad znaju da nije bilo zvučnog topa", rekao je Vučić.
Da se postaramo da na izborima bude obezbeđeno najbolje za budućnost Srbije
Predsednik Vučić pozvao je građane da se na predstojećim izborima postaraju da za budućnost Srbije bude obezbeđeno ono što je najbolje.
"Mi, zajedno sa vama, da se postaramo da za budućnost Srbije obezbedimo ono što je najbolje. I da pobedimo! Da ih pobedimo jače i ubedljivije nego ikada!", rekao je Vučić na skupu "Srbija jedna porodica".
On je zahvalio građanima na podršci i što su sve ove godine bili uz Srbiju. "Živela Srbija, do konačne pobede!", naveo je Vučić.
Dodao je da je ponosan na to što je živeo za Srbiju, a ne od svoje Srbije i naveo da će se to videti u godinama koje dolaze.
"Ako vi budete smatrali da vam moja pomoć i podrška nije potrebna, mene ne morate da sklanjate, sam ću se skloniti. Kao što sam vam to rekao bezbroj puta, ovde u ovoj zgradi ću da ostavim čiste račune, jer nisam ukrao ni jedan jedini dinar, nisam primio ni jednu dnevnicu, nikakve putne troškove, nikada ništa nisam uzimao od države. Živeo sam za državu, živeo sam za svoju Srbiju, a ne od svoje Srbije", rekao je Vučić.
Srbija mora ubrzano da se razvija, od avgusta fabrika za proizvodnju robota
Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija u budućnosti mora ubrzano da se razvija i ide u korak sa razvojem naprednih tehnologija i istakao da se očekuje da u avgustu u Srbiji bude otvorena fabrika za prozvodnju humanoidnih robota.
"Od avgusta nam ide, biće lepša i bolja fabrika nego ona u Kini. Hvala našim kineskim prijateljima i kompaniji", rekao je Vučić na skupu "Srbija jedna porodica" koji je danas održan u Beogradu. Istakao je da širom Srbije mora biti otvoreno još data centara i da posebna ulaganja moraju da budu u unapređenje energetskog sistema.
"Moramo da obezbedimo naš energetski sistem, dakle da otvaramo nove gasne elektrane, gradimo hidrocentrale nove, male nuklearke, pa i velike nuklearke u budućnosti, jer će struja da bude najvažnije dobro u našoj zemlji", rekao je Vučić.
Ocenio je da takve stvari moraju da se rešavaju što pre i da nema čekanja.
"Ja moram o ovome da govorim vama i da razgovaram sa vama. Ne možemo samo da čekamo da prođe još jedan dan pa će sve biti dobro. Ne, moramo mi sebe da menjamo i da žurimo napred", istakao je Vučić.
Naveo je da je za njega najvažnije šta može da ponudi svom narodu, svojim građanima.
"Moramo da brinemo i o našem narodu koji živi van granica Srbije, ne ugrožavajući nikoga. I zato sam zahvalan i večeras i predsedniku Dodiku što je ovde i Milanu Kneževiću što je ovde, i mnogim drugim Srbima iz regiona koji su došli da večeras budu sa nama. Naša obaveza je da uvek budemo uz njih i bićemo. Naša obaveza je da uvek budemo uz sve građane Srbije", rekao je Vučić.
U narednom periodu pomilovaću one koji su iz neznanja počinili krivična dela
Predsednik Srbije izjavio je da će u narednom periodu pomilovati građane koji su iz neznanja ili nehata počinili krivična dela.
"Ja ću u narednom periodu da pomilujem mnoge ljude. I naše, kako bi neko rekao pogrešno, i njihove, jer su to sve naši ljudi. I naši i njihovi su naši. Mi smo jedna porodica, mi smo Srbija", rekao je Vučić na skupu "Srbija - moja porodica" koji je danas održan u Beogradu.
Dodao je da neće moći da pomiluje sve, odnosno one koji su činili najteža dela.
"Neću moći sve, one koji su činili najteža dela, ali sve one koji su iz neznanja, nehata, slučajnosti počinili neka dela, progledaću kroz prste i pokazaću da moramo da budemo jedna i ujedinjena Srbija", naveo je Vučić.
Moramo da sačuvamo vojnu neutralnost i samostalno donosimo odluke
Aleksandar Vučić izjavio je danas da Srbija po svaku cenu mora da pokuša da sačuva svoju vojnu neutralnost i da nastavi da samostalno donosi odluke, da ispunjava svoje obaveze na evropskom putu, ali i čuva tradicionalna prijateljstva sa Kinom i Rusijom.
"Mi hoćemo da sami štitimo i branimo svoje nebo, ne da nam to čuva neka strana vojska. Da se uvek ponosimo snagom svojih aviona, svojom protivvazduhoplovnom odbranom, svojom vojskom, svojom policijom. I nema cenu, jer to je sloboda. Tada ste slobodni i tada znate da ste uvek sposobni i možete svoju zemlju da branite", istakao je Vučić obraćajući se na skupu "Srbija jedna porodica" u Beogradu.
Podsetio je da je sutra Vidovdan i da će sutra, povodom tog praznika, građani u Batajnici i na Pasuljanskim livadama moći da vide čime Srbija raspolaže.
"Videćete šta sve Srbija danas ima i zašto niko neće moći da napadne Srbiju", istakao je Vučić. Dodao je da moramo sebe dalje ubrzano da menjamo, ali i samostalno donosimo odluke. "Ne moramo da ispunimo svaki zahtev i jedini smo koji to nismo učinili. Nama niko ne šalje mejl ili faks i kaže: 'Morate da se usaglasite sa nekom deklaracijom koja stiže iz bilo kog centra u svetu.' Iz Brisela, Vašingtona, Moskve, bilo odakle. Srbija samostalno donosi svoje odluke", naveo je Vučić.
Kada je reč o evropskom putu, ukazao je da Srbija treba da uradi sve kako bi ubrzala taj proces i ispunila svoje obaveze, ali i da sačuva svoja tradicionalna prijateljstva.
"Mi da kvarimo svoja prijateljstva tradicionalna sa onima poput Narodne Republike Kine, koji su bili sa nama u najtežim trenucima tokom korone, da kvarimo tradicionalna prijateljstva sa Ruskom Federacijom, nećemo to da radimo. Mi svoje prijatelje kada je teško ne bacamo i ne odričemo se. Čuvamo ta prijateljstva jer prijateljstvo nije kad vam je lepo i kad je lako, već i kada je teško. A da li ćemo da požurimo na evropskom putu? Da, hoćemo. Uradićemo ono što su naše obaveze", naveo je Vučić.
14 godina verno služim svojoj zemlji, vernije nego što možete da zamislite
Predsednik Srbije Vučić izjavio je danas na skupu "Srbija jedna porodica" da se poslednji put obraća tolikom broju ljudi kao predsednik Republike, navodeći da je 14 godina verno služio svojoj zemlji, vernije nego što može da se zamisli.
"Želim da vam kažem, poštovani građani, jer ovo je za mene poslednji put da vam se u ovolikom broju, verovatno i nikada više neću imati priliku da pred ovolikim brojem ljudi govorim, ali svakako poslednji put vam se pred ovolikim brojem, pred ovoliko naroda obraćam kao predsednik Republike. Hoću nešto lično da vam kažem. 14 godina verno služim svojoj zemlji. 14 godina i kao potpredsednik Vlade i kao predsednik Vlade i kao predsednik Republike na svakom mestu i u svakom trenutku sam vam verno služio", rekao je Vučić.
Istakao je da je voleo i voli Srbiju više nego bilo šta na kugli zemaljskoj.
"Samo mi je Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali. Nikome drugom nikada nisam hteo da služim, sem vama, građanima Srbije, i svojoj jedinoj otadžbini Srbiji. Govorili su vam da nikada neću napustiti predsedničko mesto, da ću na silu da ostanem na tom mestu. Neću. Ovo su moji poslednji dani i poslednje nedelje kao predsednika Republike", rekao je Vučić.
Naveo je da je beskrajno zahvalan na ogromnoj podršci, na ogromnoj ljubavi, jer, kako je rekao, bez te podrške nikada ništa ne bi mogao da uradi.
"Beskrajno vam hvala što ste razumeli i teške poteze koje smo morali da povlačimo. Beskrajno vam hvala što ste verovali, a ja vam kažem da sam vam služio i vernije od onoga što možete da zamislite i pomislite u svakom trenutku. I u najtežim trenucima kada su mnogi povijali kičmu, ja nisam hteo da se savijem jer sam znao da je iza mene Srbija, najsvetija moguća stvar na kugli zemaljskoj i da sam stajao čvrst kao stena i uspravan kao jablan pred svima, štiteći svoju zemlju, štiteći svoju u otadžbinu", rekao je Vučić.
Prosečna plata za manje od dve godine 1.400 i penzija 650 evra, pomoć najsiromašnijima
Predsednik Vučić izjavio je danas da će za manje od dve godine prosečna plata u Srbii iznositi 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra i istakao da je plan da se posebno pomogne najsiromašnijim građanima merama koje će biti predstavljene za dva dana.
"Hoćemo takođe, dragi prijatelji, za dve godine i manje, da prosečna plata u Srbiji bude 1.400 evra, a prosečna penzija 650 evra. Ali posebno hoćemo najsiromašnijima da pomognemo. I videćete već za dva dana naše mere za one ljude koji imaju penzije do 35. 000 ili do 56. 000 dinara, za one koji bukvalno najteže žive. Da vidite kako i koliko država Srbija o njima brine. Nismo bili fer, ima mnogo onih koji žive bogato, ali ima mnogo onih koji žive neuporedivo slabije od njih", rekao je Vučić na skupu "Srbija - jedna porodica" koji se održava na platou ispred Doma Narodne skuštine.
Kako je rekao, sad će država onima koji su siromašniji mnogo više da pomaže.
"Naravno, pomagaćemo i ovim bogatima. Ali ovima koji su siromašniji, njima svakako mnogo više", naglasio je Vučić.
Uvek smo spremni za razgovor, ali nikada o tome kome pripada Kosovo i Metohija
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je danas da je Beograd uvek bio spreman na razgovore u vezi Kosova i Metohije, ali ne one koji su se ticali toga čija je teritorija i kome pripada srpska južna pokrajina.
Vučić je, na skupu "Srbija - jedna porodica" koji se održava u Beogradu, kazao da je pravio i političke greške, ali da je uvek i u najtežim trenucima bio uz svoju zemlju.
"Sećate li se koliko je bilo teških razgovora oko Kosova i Metohije? Ali smo uvek i u najtežim trenucima znali da kažemo: o svemu hoćemo da razgovaramo, uvek hoćemo da razgovaramo, ali nećemo da pregovaramo i da razgovaramo čija je to teritorija i kome pripada Kosovo i Metohija. Znate šta piše u Ustavu Srbije, to je za nas Sveto pismo i toga ćemo se uvek držati", istakao je Vučić.
Zahvalio je Srbima sa Kosova i Metohije koji su došli na današnji skup na platou ispred Narodne skupštine Srbije u Beogradu i zamolio sve prisutne da ih pozdrave velikim aplauzom.
"Srbima sa Kosova i Metohije hvala što čuvaju naše ime i prezime, a mi ćemo uvek biti uz njih", kazao je.
Vučić je naveo da je bilo i teških trenutaka u Ujedinjenim nacijama.
"I tada smo se borili za svoju zemlju. I tada smo znali da idemo protiv najmoćnijih, najvećih, najsnažnijih sila ovoga sveta. I uspeli smo svi zajedno, ujedinjeni, da se izborimo i da pokažemo da jedan mali slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz. Pokazali smo da kada smo zajedno sve možemo", rekao je Vučić.
Vučić građanima: Vi ste ti koji ste sačuvali Srbiju u odsudnom trenutku
Predsednik Srbije poručio je danas građanima da se uz jedinstvo sve može postići i dodao da su upravo oni ti koji su znali kako da sačuvaju Srbiju u odsudnom trenutku.
Vučić je, obraćajući se na skupu "Srbija - jedna porodica", podsetio da je u odnosu na 2012. godinu zaposljeno više od 550.000 ljudi, kao i da je dovedeno u desetinama milijardi investicija u zemlju.
"Otvarali smo fabrike širom Srbije. Da li je bilo dovoljno? Nikada nije dovoljno i nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. Za samo 12 godina izgradili smo 651 kilometara autoputeva i brzih saobraćajnica. U prethodnih 70 godina izgradili su 596 km, a mi sada gradimo još 435 kilometara. I to vi gradite, poštovani građani Srbije. Zahvaljujući vama to radimo zajedno, jer kada smo zajedno i kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju u odsudnom trenutku", istakao je Vučić.
Naglasio je da se ne sme zaboraviti da se stvari ne podrazumevaju.
"Ne podrazumevaju se. Mnogi su mislili da ne može da bude teže i gore nego što je bilo 2000. A onda su došli oni koji su opljačkali i razorili sve. Onda su došli oni koji su nam uzeli budućnost. Zato je bilo strašno važno da se izborimo za te promene i da pokažemo da zemljom može da se upravlja drugačije", naveo je Vučić.
Dodao je da od tada do danas nije urađeno sve što su obećano, ali da je urađeno dosta toga.
"Da li danas penzioneri žive bolje? Žive, ali moraju da žive još mnogo bolje. Moraće da žive još mnogo bolje i naši radnici i moraće da imaju i veće plate i veća primanja. I nikada nisam zadovoljan. I uvek možemo više. I za razliku od drugih, ja nisam došao da vam kažem da smo mi bezgrešni. Naprotiv. Mnogo smo grešaka napravili", kazao je Vučić.
Veliko povećanje penzija i pre januara, u ponedeljak novi plan
Aleksandar Vučić najavio je da će penzioneri u ponedeljak čuti novi plan i naveo da će biti zadovoljni novim merama, ističući da sledi veliko povećanje penzija i pre januara.
"Bićete veoma zadovoljni novim merama i sledi vam i veliko povećanje penzija i pre januara, dakle računam u novembru i decembru, već ove godine. A imaće i pre toga nešto što će mnogo da vas obraduje", rekao je Vučić na skupu "Srbija jedna porodica" koji se održava na platou ispred Skupštine Srbije.
Vučić je naveo da se Srbija u prethodnom periodu suočavala sa velikim izazovima, od poplava, migracija, korone, rata u Ukrajini, na Bliskom Istoku, dodajući da je bilo mnogo problema, milion muka i da su nas sve nedaće ovoga sveta zadesile.
"Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni i tako smo mogli da prevazilazimo te krize i da uvek napredujemo. Danas je Srbija među najsnažnijim i najbrže rastućim zemljama u Evropi, najbrže rastuća u regionu, a četvrta u Evropi", istakao je Vučić.
Naveo je da ćemo do kraja godine biti treći, sledeće godine prvi po stopi rasta u Evropi, kako kaže i Međunarodni monetarni fond.
"Nemojte da zaboravite da smo 2014. godine zaostajali za gotovo svima u regionu. Crna Gora je čak 50 odsto imala veće plate od Srbije. Danas smo ispred njih. Danas smo ispred njih zahvaljujući vašem radu, zahvaljujući ogromnim promenama i teškim reformama kroz koje smo prošli", rekao je predsednik Vučić.
Ljudi su nam najvažniji, ujedinjeni šaljemo najvažnije poruke za budućnost
Predsednik Vučić izjavio je na skupu "Srbija - jedna porodica", na platou ispred Doma Naroske skuštine, govoreći o planovima za budućnost, da su ljudi najvažniji i da zato danas sa tog mesta ujedinjeni šaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje.
"Hvala vam, ljudi, hvala Srbijo, hvala vam na veličanstvenom dočeku. Ljudi su nam najvažniji. Video sam da ste iz svih krajeva Srbije. Video sam da ste iz svih krajeva. I ne samo iz Srbije, iz Republike Srpske i Severne Makedonije, Crne Gore, hvala vam zbog toga", rekao je Vučić na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele zemlje.
Galerija
Zahvalio je građanima što su po velikoj vrućini došli kako bi bili zajedno.
"Da budemo ujedinjeni i da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje svim našim građanima", istakao je Vučić, čije su obraćanje okupljeni građani više puta prekidali dugim aplauzima i skandiranjem "Aco Srbine".
On je istakao da smo 2012. živeli u beznađu i da nije bila potrebna velika i dubinska analiza da se to vidi.
"Nezaposlenost je bila na rekordnom evropskom nivou od 25,9 odsto. Fabrike su se zatvarale svakoga dana. Penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u regionu, Evropi i svetu. Od nacionalnih interesa ni čuvali ni sačuvali nismo ništa. Ćutali smo kada se odvajala Crna Gora, ćutali smo i kada se odvajalo Kosovo i Metohija, pravili su se da ne vide", rekao je Vučić.
Tijana Milovanov: Na skupu u Beogradu okupili se oni koji žele da grade budućnost Srbije
Glumica Tijana Milovanov poručila je na današnjem skupu "Srbija - moja porodica" da su se u Beogradu ujedinili svi oni koji žele da grade budućnost Srbije i za koje Srbija jeste jedna porodica i navela da ljudi u politici lako prepoznaju ko je onaj ko ih vodi u budućnost i boljitak.
Naglasila je da politika prestaje da bude skup odluka na papiru onda kada država odluči da stane iza svoje dece.
"Tada ona postaje zagrljaj porodici koja je mislila da je ostala sama. Postaje nada roditeljima koji su se plašili da neće uspeti. Postaje život. Danas govorimo o tome da su sredstva za lečenje dece obolele od retkih bolesti povećana 200 puta, sa 130 miliona na više od 26 milijardi dinara. Govorimo o tome da se pre dolaska Aleksandra Vučića na vlast nijedno dete, nijedan odrastao čovek nije lečio od retkih bolesti uz podršku države. Danas ih je više od 1.000 i iza svake od tih brojki stoji jedno ime, jedan osmeh, jedna porodica koja je dobila novu nadu", kazala je Milovanov.
Istakla je da je upravo zato važno da društvo bude ujedinjeno, jer različita mišljenja su moguća i dozvoljena, ali kada su deca i njihova budućnost u pitanju tada treba da se pokaže jedinstvo i da se bude na pravoj strani.
"Svi znamo šta je jedino dobro za našu decu i našu zemlju: strana ljubavi, strana budućnosti. Budimo društvo koje nikada neće pitati da li možemo da pomognemo, već kako možemo još više, jer ono što danas učinimo za našu zemlju, sutra će postati Srbija u kojoj ćemo živeti svi. Živela Srbija", poručila je Milovanov ocenjujući da je danas Beograd najlepši grad na svetu
Na skupu ispred Skupštine Srbije humanoidni roboti igraju "moravac"
Na skupu "Srbija jedna porodica" koji se održava na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije na početku glavnog dela programa humanoidni roboti igraju srpsko kolo "moravac".
Nakon toga se na skupu na kojem se okupio veliki broj građana iz cele Srbije očekuje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Vučić je 25. juna, pozivajući građane na današnji skup, predstavio robote za koje je naveo da se zovu Milutin i Dragutin.
Predsednik je tokom posete Kini u maju obišao grad Đasing i inovacioni centar kompanije „Mint Future Factory“, gde su mu predstavljeni humanoidni roboti, koji su mu poželeli dobrodošlicu na srpskom i odigrali “moravac”.
Vučić je tada izjavio da će Srbija prva u Evropi imati humanoidne robote i da prva faza proizvodnje robota u Srbiji početi u julu.
Kompanija AGIBOT je početkom februara predstavila svoje humanoidne robote u Beogradu, a tom prilikom je demonstriran humanoidni robot Luka.
Počeo glavni program skupa "Srbija jedna porodica" ispred Doma Narodne skupštine
Na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije u 18 časova je intoniranjem himne Srbije počeo glavni program skupa "Srbija jedna porodica, na kojem se okupio veliki broj građana iz cele Srbije.
Skupu prisustvuju predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednica Skupštine Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut, ministri, predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, predsednik Skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić, predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik.
Galerija
Najavljeno je da će u glavnom delu programa nastupiti humanoidni roboti koji će igrati "moravac", a potom će se okupljenima obratiti predsednik Vučić.
Predsednik je najavio da će na skupu govoriti o programu za budućnost, delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima. Na okupljanje je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, od kojih su neki došli peške, a u Beograd je stiglo i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Vučić stigao na skup "Srbija jedna porodica" ispred Skupštine
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je na skup "Srbija jedna porodica" koji se održava na platou ispred Doma Narodne skupštine Srbije. Na okupljanje je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, od kojih su neki došli peške, a u Beograd je stiglo i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Učesnici skupa su doneli najveću zastavu Srbije dugu više od 500 metara i široku oko 10 metara od Ulice kneza Miloša do Skupštine, a na plato je od Zelenog venca stigao i korteo u kojem su bili mladi.
Velika grupa bajkera stigla je od Palate Srbija.
Vučić na skupu "Srbija jedna porodica": Ponosan na naš narod, zajedno možemo sve
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić zahvalio je danas svima koji su došli na skupu "Srbija - jedna porodica", na platou ispred Doma Naroske skuštine, ističući da je ponosan na srpski narod, kao i da su snaga, energija i zajedništvo ljudi najveća podrška Srbiji i njenoj budućnosti.
"Hvala, Srbijo! Hvala svakom čoveku koji je danas svojim prisustvom pokazao koliko voli svoju zemlju. Vaša snaga, energija i zajedništvo su najveća podrška Srbiji i njenoj budućnosti. Ponosan na naš narod. Zajedno možemo sve!", poručio je Vučić na Instagram nalogu "budućnostsrbijeav".
Vučić objavio snimak najveće srpske zastave: Hvala, Srbijo!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić podelio je na Instagramu snimak najveće srpske zastave koju učesnici skupa "Srbija jedna porodica" doneli od Ulice kneza Miloša do platoa ispred Skupštine Srbije, gde se skup održava.
"Hvala Srbijo. Počinjemo za sat", naveo je Vučić u objavi na Instagramu. Na skupu "Srbija jedna porodica" učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara.
Zastavu je od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosio veliki broj učesnika skupa. Ispred Skupštine Srbije okupio se veliki broj građana iz cele Srbije, a neki od njih su došli peške.
Na okupljanje u Beogradu stiglo je i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Učesnici skupa "Srbija jedna porodica" poneli najveću srpsku zastavu ka Skupštini
Na skupu "Srbija jedna porodica" učesnici su razvili najveću srpsku zastavu do sada, koja je, kako je ranije najavljeno, duga više od 500 metara i široka 10 metara.
Zastavu od Ulice kneza Miloša prema Domu Narodne skupštine nosi veliki broj učesnika skupa, a na čelu kolone je ministar finansija Siniša Mali.
Na skup je stigao veliki broj građana iz cele Srbije, a neki od njih su došli peške. Na okupljanje u Beogradu stiglo je i nekoliko hiljada Srba sa Kosova i Metohije.
Sa Zelenog venca do Skupštine je stigao i korteo u kojem su bili mladi, kao i velika grupa bajkera koja je od Palate Srbija prošla kroz grad.
Galerija
Glavni program skup počinje u 18 časova, kada će okupljeni moći da vide humanoidne robote koji igraju "moravac", a zatim će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik je najavio da će na skupu govoriti o programu za budućnost, delu novih mera kojima će država pomoći pre svega najsiromašnijima, kao i o tome pod kojim imenom će lista SNS nastupiti na izborima.
Ivica Dačić: SPS prisustvom članova podržava skup, imamo iste ciljeve kao SNS
Potpredsednik Vlade Srbije, ministar unutrašnjih poslova i predsednik Socijalističke partije Srbije (SPS) Ivica Dačić izjavio je danas da prisustvo članova te stranke na skupu "Srbija - moja porodica" u Beogradu predstavlja podršku i pokazuje da oni imaju iste ciljeve kao Srpska napredna stranka (SNS) sa kojom čine vladajuću koaliciju.
"SPS se uvek ponašala kao odgovorna i državotvorna stranka koja se zalaže za političku stabilnost i jedinstvo u Srbiji. Imajući to u vidu, mi smo se odazvali pozivu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je uputio poziv svim strankama koje se nalaze u vladajućoj koaliciji", rekao je Dačić za Tanjug.
Dodao je da se SPS odazvao pozivu i zbog toga što zajednički rade u Vladi i zato što zajednički dele ciljeve kao što su očuvanje državnih i nacionalnih interesa, budući da, kako je rekao Srbija se u prethodnom periodu nalazila u veoma opasnoj situaciji po njene državne i nacionalne interese.
Dačić je naveo da SPS podržava i ekonomski i socijalni razvoj zemlje što donosi boljitak građanima.
"Mi nismo organizatori ovoga skupa, ovde sam sa rukovodstvom, članovima i senatorima SPS-a iz cele Srbije. Važno je da se pokaže jedinstvo oko toga šta je najvažniji interes zemlje i šta je nacionalni prioritet, a nacionalni prioritet je da Srbija bude jedinstvena i da bude politički stabilna. Mi ćemo dati svoj doprinos ukoliko to možemo kao stranka vladajuće koalicije", rekao je Dačić.
Adrijana Mesarović: Uz svog predsednika, uz svoju državu, uz srpsku zastavu
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović objavila je danas na svom Instagram nalogu fotografiju na kojoj se vidi da nosi najveću zastavu Srbije u istoriji zajedno sa hiljadama gradjana na skupu “Srbija jedna porodica” i poručila da je uz predsednika Srbije i svoju državu.
“Uz svog predsednika, uz svoju državu, uz srpsku zastavu!”, navela je Mesarović.
Ministarka je istakla da je krenula na skup kako bi punog srca pružila podršku predsedniku Aleksandru Vučiću i njegovoj pobedničkoj viziji – Srbija pobeđuje.
Učesnici skupa proneli su kroz Beograd najveću srpsku zastavu do platoa ispred Skupštine Srbije, gde se skup održava.
Nikola Selaković: U slozi i zajedništvu se nalazi snaga naroda i Srbije
Ministar Kulture Nikola Selaković izjavio je danas da se u slozi i zajedništvu nalazi snaga naroda i države i dodao da je poziv i apel predsednika Republike Aleksandra Vučića da narod dođe na skup "Srbija jedna porodica" u Beogradu poziv na zajedništvo kako bi se zajednički gradila budućnost Srbije.
"Kao što slogan kaže, da zajednički gradimo budućnost Srbije i da je budućnost upravo u činjenici da Srbija mora da bude tretirana kao jedna velika porodica. I u porodici se ne slažemo uvek svi o svemu i o svim pitanjima, ali postoje stvari koje su kičma, koje su ono što je noseća misao i ideja svake porodice, pa samim tim i svakog naroda i svake države", rekao je Selaković za Tanjug.
Prema njegovim rečima, zajednički pristup, jaka i snažna politika i jaka i snažna podrška politici koju je vodio predsednik Vučić u prethodnom periodu dala konkretne rezultate koji su, kako kaže, vidljivi na svakom mestu.
"Ne mogu da se negiraju. I ovo je danas pitanje: da li želimo da nastavimo tim istim putem, da li želimo da Srbija napreduje, da li želimo da zaista u Srbiji za 200 dana počne i otvaranje fabrike robota?", naveo je Selaković.
Dodao je da takve stvari u Srbiji postaju realnost, ističući da o njima pre 15-ak godina niko nije mogao ni da sanja.
"To je rezultat takve politike, politike zajedništva, a u tom zajedništvu je najveća snaga i našeg naroda i naše države", poručio je Selaković.
Dubravka Đedović Handanović: Zalažemo se za dobrobit Srbije, to će se videti i kroz predsednikov plan
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas da će građani na skupu "Srbija - moja porodica" čuti plan i program kako da Srbija bude bolje mesto za život, jer je to ono za šta se zalaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić i članovi Vlade, ističući da svi oni, na čelu sa predsednikom, rade za dobrobit Srbije.
"Želimo da pošaljemo poruku zajedništva, da predstavimo plan i program kako vidimo naredne godine za Srbiju, kako želimo da se Srbija razvija, kako da se nastavi da se gradi, kako da vodimo jedan dijalog u društvu i kako da ima što manje podela", rekla je Đedović Handanović za Tanjug.
Galerija
Podsetila je da je zemlja prethodnih 18 meseci bila izložena spoljnim i unutrašnjim pritiscima.
"Došlo je vreme da se stane na put tome, ali ne u smislu da imamo svi ista mišljenja, nego da jednostavno razgovaramo, da razgovaramo o našim razlikama, da razgovaramo o tome kako da Srbija bude bolje mesto za život, za rad, za učenje, za sve ono što je neophodno našim ljudima da imaju bolji život. To je ono za šta se zalaže ova Vlada, za šta se zalaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić i za šta se zalažemo svi mi koji radimo u korist i za dobrobit naše zemlje", istakla je Đedović Handanović.
Milenko Jovanov: Na skupu Srbija jedna porodica samo poruke jedinstva i očuvanja porodice
Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov izjavio je danas, uoči početka skupa "Srbija jedna porodica", da je plato ispred Skupštine, gde pristižu građani, "preplavljen pozitivnom energijom" i da, za razliku od nekih drugih okupljanja u proteklih godinu i po dana, na ovom skupu nema mržnje usmerene prema bilo kome.
Jovanov je ispred Doma narodne skupštine rekao za Tanjug da je ključna poruka današnjeg okupljanja jedinstvo i očuvanje porodice, kao i da će građani na izborima, a ne stranci ili ambasade, odlučivati o budućem pravcu Srbije.
"Važno je da cela Srbija vidi ovaj broj ljudi i pozitivnu priču koja se šalje sa ovog trga. Za mene je glavna poruka da ovi ljudi odlučuju u kom pravcu će Srbija ići u narednom periodu. Ovi ljudi na izborima, a ne stranci, ambasade ili mejlovi koji se šalju nevladinim organizacijama", poručio je Jovanov.
Kao najvažniju poruku današnjeg dana, Jovanov je izdvojio odbranu koncepta porodice, ocenivši da je ona u prethodnom periodu bila izložena žestokim napadima.
"Zavađali su unuke sa bakama i dekama, zavađali su roditelje sa decom, zavađali su različite generacije. Proganjali su roditelje dece koje su nazivali ćacijima, proganjali su decu koju su nazivali ćacijima. Rasturali su porodicu, koja je ono najvažnije kod nas Srba i temelj svakog društva na kraju krajeva", naveo je Jovanov.
Dodao je da je Srbija zaista jedna porodica, bez obira što se, kako je naveo, jedan deo te porodice u poslednje vreme čudno ponaša.
"Ja se nadam da će i oni shvatiti da smo svi mi jedna velika porodica i da tako, zajedno, treba da rešavamo stvari. Pa kako većina kaže, tako će da bude", zaključio je Jovanov.
Siniša Mali: Danas šaljemo poruku da Srbija ne sme da stane, da je najjača složna, jedinstvena
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da je poruka koja se šalje sa skupa "Srbija - jedna porodica" ta da se ne sme dozvoliti da Srbija stane i da se pokaže da je Srbija najjača složna i jedinstvena.
Mali je na raskrsnici Kneza Miloša i Kralja Milana, noseći najdužu zastavu Srbije ikada zajedno sa mnogim građanima koji su krenuli ka Narodnoj skupštini, kazao da noseći državnu zastavu poručuju da vole Srbiju, a da su najveća snaga Srbije upravo ljudi koji su došli u Beograd na skup.
Galerija
"Pogledajte samo ovu zastavu iza mene. Ovo je najduža zastava ikada u istoriji Srbije. Ovo je, u stvari, poruka sa današnjeg skupa: volimo Srbiju, volimo našu zemlju, a snaga Srbije su upravo ovi ljudi koji nose ovu zastavu, ljudi koji su se okupili ovde danas", kazao je Mali.
Kako je dodao, žele da pokažu da se bore za nova radna mesta, za veće penzije, veće plate, za nove autoputeve, nove bolnice, nove škole.
"Nećemo da nam Srbija stane. A proteklih godinu i po dana pokušali su da nam rastave porodice, rastave društvo, rasture zemlju. Nisu pobedili. I evo danas da stavimo tačku i na tu priču i da pokažemo da je Srbija složna, jedinstvena, najjača kada je složna i jedinstvena i da su njena snaga ljudi", kazao je Mali.
Ministar je istakao da sa građanima Srbije hoće da pokaže način na koji se bori za svoju zemlju.
"Ako smo negde grešili, mi se izvinjavamo, ali hoćemo da zajedno sa svim građanima Srbije, sa narodom Srbije, pokažemo kako se bori za svoju zemlju. Neka ova zastava govori više od hiljadu mojih reči. Ovo je prava slika Srbije. Ovo je ponos naše zemlje. Ja sam presrećan, preponosan", kazao je.
Ana Brnabić: Građani koji pristižu na skup već poslali poruku da je Srbija jedna porodica
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je danas, uoči početka velikog skupa ispred Doma Narodne skupštine, da je atmosfera među okupljenim građanima prelepa i da je i pre početka programa poslata ključna poruka da je "Srbija jedna porodica".
Brnabić je istakla da su se građani okupili u velikom broju znatno pre zvaničnog početka skupa i istakla da je bila na mnogo okupljanja, ali da ni na jednom atmosfera nije bila pozitivna kao na današnjem.
"Stigli smo sat i po vremena pre početka, atmosfera je prelepa, ljudi su srećni, zadovoljni. Srbija jeste jedna porodica, to je ono što smo hteli da pošaljemo kao poruku i mislim da smo u tome uspeli već sada", poručila je Brnabić.
Ona je dodala da sa nestrpljenjem očekuje obraćanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića i naglasila da se on dugo pripremao za ovaj dan.
Dodala je da je listić koji građani popunjavaju sa svojim prioritetima predsednik lično pisao predsednik Vučić, jer, kako je navela, "iskreno želi da čuje svoj narod i da zajedno odlučimo o tome kuda će zemlja ići u budućnosti".
Predsednica parlamenta je naglasila da je na skup došla i kako bi pružila ličnu podršku predsedniku i njegovoj porodici.
"Ovde sam lično ponajviše da bih mu pružila podršku, da mu zaželim dodatnu snagu, i njemu i njegovoj porodici koji su stravično propatili svih ovih proteklih meseci, skoro pa dve godine. Želimo da im zahvalimo na svemu što su izdržali i da im poželimo da izdrže još mnogo, pošto nam predstoji dalja borba za Srbiju", rekla je Brnabić.
Aleksandra Sofronijević: Nakon skupa nastavljamo još bolje da radimo, jer Srbija mora da pobedi
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević izjavila je danas da su građani na skup "Srbija jedna porodica" došli složno i istakla da Srbija pobeđuje.
"Očekujem da radimo još bolje, jer Srbija mora da pobedi", rekla je Sofronijević za Tanjug.
Istakla je da su na skupu građani iz svih krajeva, sa Kosova i Metogije i da su svi složni i svi su za Srbiju.
"Konačno je došao ovaj dan. Složno, svi zajedno - Srbija pobeđuje", istakla je Sofronijević, koja se zajedno sa građanima uputila ka platou ispred Narodne skupštine, gde se skup održava.
Petar Petković: Više od 5.000 Srba iz svih krajeva KiM došlo u Beograd da podrži predsednika Srbije
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da je više od 5.000 Srba iz svih krajeva Kosova i Metohije došlo u Beograd na skup "Srbija jedna porodica", kako bi podržalo predsednika Republike Aleksandra Vučića i njegovu politiku.
Petković je za Tanjug, tokom zajedničke šetnje sa Srbima sa KiM koji nose transparent "Kada Srbija pobeđuje Srbi na KiM imaju budućnost", naveo da upravo Srbi sa KiM najbolje osećaju i razumeju šta znači "jedna porodica" i dodao da je narod u tom slučaju jači i snažniji da opstane i ostane u teškim vremenima u južnoj pokrajini.
"Juče je 350 naših mladića bilo u Oplanićima gde je dočekalo i predsednika Aleksandra Vučića, gde smo bili svi zajedno da proslavimo otvaranje Moravskog koridora, a danas smo ovde da podržimo politiku za budućnost", rekao je Petković.
Govoreći o politici budućnosti Srbije, ukazao je da je to politika očuvanja Kosova i Metohije, Ustava Republike Srbije, institucija, kao i politika razvoja zemlje.
"Da idemo u pravcu ne samo reindustrijalizacije, već i robotike, veštačke inteligencije, a to onda diže našu ekonomiju u nebesa. Da nastavimo i dalje sa izgradnjom puteva, brzih pruga, povećanja plata i penzija i svega ostalog, i što je najvažnije, da nastavljamo sa povećanjem budžeta za Kancelariju za Kosovo i Metohiju. Ove godine budžet kancelarije za Kosovo i Metohiju je najveći u istoriji, što znači više primanja i davanja za Srbe na Kosovu i Metohiji", poručio je Petković.
Miloš Vučević: Skup u Beogradu je veliko sabranje građana Srbije i celog srpskog naroda
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izjavio je danas da je skup ispred Narodne Skupštine u Beogradu veliko sabranje građana Srbije i celog srpskog naroda.
Vučević je u izjavi medijima ispred Palate Srbija, gde je došao na motoru sa oko 200 bajkera iz Novog Sada koji su se sastali sa oko 3.000 bajkera iz cele zemlje, naveo da je najvažnije da ljudi bezbedno putuju i bezbedno dođu do Skupštine.
Ocenio je da zastava Srbije, koju će građani danas nositi Ulicom kneza Miloša do Skupštine, predstavlja poziv za sabranje, kao i da će ona biti snažna poruka koja mora da ujedinjuje ljude.
"Ona mora da ujedinjava, mora da sa predstavlja poziv za sabranje, ali i zastava koja obavezuje da te boje čuvamo, da ne dozvolimo da ih neko ukalja i uprlja. Napad na zastavu je napad na svakog od nas, kao što je napad na svaku ženu, na svaku majku, na svako dete napad, na sve naše majke, ćerke, supruge, devojke, tetke, ujne, strine, kako god, bake. Oko toga nema podele i ne sme da bude podele", dodao je Vučević.
Govoreći o današnjem skupu, ukazao je na to da su pojedini ljudi putovali po par stotina kilometara, odnosno da u Beograd dolaze ljudi iz Republike Srpske, Crne Gore, Severne Makedonije, kao i Srbi iz Hrvatske.
"Ovde su ljudi putovali po par stotina kilometara. Treba to ceniti, dolaze ljudi iz Srpske, imaju potrebu da budu, nije ih niko posebno zvao, ali imaju potrebu da budu sa ostalim svojim prijateljima, braćama i sestrama, i naravno i naši drugari i prijatelji iz Crne Gore i Severne Makedonije", kazao je Vučević.
Na skupu ćemo govoriti o budućnosti Srbije, dosta je bilo podela
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas da će se na skupu "Srbija - moja porodica" na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu razgovarati o najvažnijim stvarima za budućnost Srbije i naveo da će uskoro biti raspisani izbori, koji ćem kako je rekao, biti prilika za sve da vide šta građani misle.
Vučević je u izjavi medijima ispred Palate Srbija, gde je došao na motoru sa oko 200 bajkera iz Novog Sada koji su se sastali sa oko 3.000 bajkera iz cele zemlje istakao da je dosta bilo podela u srpskom narodu.
Galerija
On je kazao da je skup "Srbija - moja porodica" važan i da ovoliki odziv građana govori o tome da više neće da trpe sve ono što se dešava u poslednjih 19 meseci. Predsednik SNS-a je obavestio novinare da će bajkeri zajedno krenuti od Palate Srbije ka centru Beograda.
"Veliki je događaj, ali ono što je važnije od samih bajkera ili svih nas koji smo došli, uživajući u vožnji, jeste činjenica da ćemo danas u glavnom gradu Srbije, ali i svih Srba gde god da žive, imati jedan važan skup gde će se razgovarati o najvažnijim stvarima za budućnost Srbije", rekao je Vučević dodajući da je i sam nestrpljiv da čuje od predsednika Srbije Aleksandra Vučića planove za budućnost.
Vučević je dodao da još ne zna u potpunosti kako će se zvati lista sa kojom će SNS izaći na izbore. Naveo je i da je nestrpljiv da čuje o planovima u vezi parlamentarnih izbora, odnosno o tome koji je format kako će politički nastupiti. Jasan plan postoji za to, kako je rekao Vučević, kako dalje plate i penzije da rastu u Srbiji, kako da se grade i dalje autoputevi, lokalni, regionalni putevi, kako da se upravlja kako bi se živelo bolje.
"Pre svega da prestane podela. Kad kažem da prestane podela, ne mislim na jednakost. Prirodno je da ne mislimo svi o svemu isto i ne treba da mislimo isto. Ima raznih političkih opcija i to je dobro, to je korisno za celo društvo. Ali nije normalno i nije pristojno i nije prirodno da vi hoćete nekog da ubijete, zabranite, da ga ubijate samo zato što drugačije misli ili da već unapred izričete presudu kao neki preki sud 1945. To je nešto što je neprihvatljivo", naglasio je Vučević.
Čestitam Vidovdan svim Srbima, posebno na Kosovu i Metohiji
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević danas je ispred Palate Srbija, gde je stigao na motoru sa oko 200 bajkera iz Novog Sada, uputio čestitku povodom predstojećeg Vidovdana svim Srbima, posebno onima na Kosovu i Metohiji.
"Vidovdanski zavet je živa reč, nije mit i nije neka bajka, to je živa reč koja obavezuje. Čekali smo mi nekad i vekovima da dočekamo sunce slobode. Daće Bog da što pre budemo mogli da se ovako okupimo na Gazimestanu i da možemo posetiti i Dečane i Arhangele i Pećku patrijaršiju i Gračanicu. Možda to nekom zvuči neverovatno, ali ako mi verujemo u to, možda nećemo dočekati mi, ali će dočekati naši potomc", poručio je Vučević.
Vučević je u izjavi medijima ispred Palate Srbija, naveo da ne želi da utiče na učesnike skupa "Srbija naša porodica" koji će danas imati prilike da biraju kojih pet tema smatraju najznačajnijim za budućnost, ali da je on uvek fokusiran na ključna nacionalna i državna pitanja.
Rekao je da je on, iako sa severa države, zagledan ka Kosovu i Metohiji, i da, iako je iz Vojvodine, razume Republiku Srpsku.
"Baš neko iz Novog Sada, srpske Atine, koji kaže da je Beograd glavni grad svih nas, voleći svoj rodni grad najviše na svetu, ali kazujući uvek i govoreći glasno i jasno: Beograd je glavni grad svih građana Srbije i svih Srba gde god da žive", poručio je Vučević.
Milan Đokić: Više od hiljadu Knjaževčana došlo u Beograd na skup da pruži podršku Vučiću
Predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić izjavio je danas da je više od hiljadu građana te opštine došlo u Beograd na skup "Srbija jedna porodica" kako bi pružili punu podršku politici predsednika Srbije Aleksandra Vučića i istakao da je za opstanak i razvoj manjih sredina ključna podrška države.
"Više od hiljadu Knjaževčana je danas došlo da pokaže da Srbi nisu zaboravili šta je rodoljublje, da Srbi nisu zaboravili šta je ljubav prema otadžbini, prema svojoj veri, prema svojoj crkvi, prema svojoj tradiciji. Da su naši protivnici preuveličali vrednost novca, vrednost mržnje, podela i da je ovaj skup zapravo pokazatelj i poruka - Srbija samo zajedno može pobediti sve", rekao je Đokić za Tanjug.
Govoreći o razvoju Knjaževca, Đokić je ukazao na to da male sredine ne bi mogle same da postignu uspehe bez direktne podrške republičkih vlasti.
"Jedna mala opština kao što je Knjaževac nikada ne bi mogla da postigne kompletan razvoj i rebrendiranje svog imidža da nije bilo pomoći države i lično predsednika Vučića. Upravo je poruka svih Knjaževčana da podržavamo politiku predsednika, slogu, jedinstvo, naš narod i državu", kazao je on.
Na pitanje da porkomentraiše plan za budućnost koje predsednik Vučić predstavlja, a koji sadrži 15 ključnih tačaka za razvoj zemlje, Đokić je izrazio uverenje da će se nastaviti sa podjednako intenzivnim ulaganjima u sve delove Srbije.
"Sasvim sam ubeđen da će vizija predsednika Vučića i dalje nastaviti da razvija Srbiju u svim njenim krajevima podjednako intenzivno kao i do sada. Ni Knjaževac ni istočna Srbija ne bi bili ovakvi kakvi su danas da nije bilo te vizije", naveo je Đokić.
Aleksandar Jerković: Na skupu 70 posmatrača Odbora za kontrolu i opservaciju koji prate da li postoje neregularnosti
Programski direktor Odbora za kontrolu i opservaciju OKO Aleksandar Jerković izjavio je danas da 70 posmatrača ove nevladine organizacije prisustvuje skupu "Srbija - moja porodica" kako bi utvrdili da su građani na tom skupu svojom voljom, a ne pod pritiskom i naveo je da će do kraja nedelje objaviti kompletan izveštaj koji će pokazati da li je bilo bilokakvih pritisaka ili neregularnosti.
"Ja pozivam sve građane koji imaju bilo kakav osećaj nelagode, pritiska, osim vrućine, da se obrate našim posmatračima na današnjem skupu, da podele sve informacije koje imaju o bilo čemu što mogu da smatraju kao bilo kakvu vrstu pritiska ili neregularnosti kako bismo to zabeležili. Mi smo dužni da zaštitimo transparentnost svega onoga što predstavlja izbornu kampanju, a moramo i da se, kao odgovorna organizacija, bavimo borbom protiv dezinformacija", rekao je Jerković za Tanjug.
Dodao je da građani posmatračima treba da kažu, ukoliko tako nešto postoji, da su tu pod pritiskom.
"Mi ćemo građanima postavljati svega nekoliko, od njih očekujemo da priđu našim posmatračima ukoliko primete bilo šta što smatraju da remeti transparentnost i fer plej tokom izbora i da nam jave. Verujem da ćemo do kraja nedelje imati kompletan izveštaj", naveo je Jerković.
Dodao je da građani osim na ovaj način, mogu i putem društvenih mreža ili njihovog sajta da im prijave pritiske, ukoliko postoje.
"Mogu to da urade anonimno, mogu da urade dokumentovano. U svakom slučaju, mi ćemo sve te tvrdnje ispitati i obavestiti javnost u interesu istine", rekao je Jerković.
Građani na skupu: Najvažnije očuvanje mira i stabilnosti, neophodni sloga i jedinstvo
Građani koji su danas došli na skup "Srbija - moja porodica" ispred Narodne skupštine u Beogradu poručili su da im je najvažnije očuvanje mira i stabilnosti u zemlji za čiji su opstanak, kako su dodali, sloga i jedinstvo najvažniji.
U razgovoru sa ekipama Tanjuga istakli su da su došli iz raznih krajeva Srbije kako bi podržali politiku predsednika Aleksandra Vučića i ukazali da je dosta podela u društvu.
Savo Trifunović iz Vrbasa rekao je za Tanjug da ne sme biti više podela na prvu, drugu, treću Srbiju. Na pitanje zašto je potrebno da se društvo ne deli, Trifunović je odgovorio pitanjem "zašto je potrebno da se jedna porodica ne deli".
Kako je kazao, ne bi trebalo svi isto da mislimo i tako i ne može da bude, ali nedopustivo je i da se zbog različitog mišljenja neko verbalno ili fizički napada i preti.
Istakao je da predsednika Vučića građani plaćaju da rade u njihovom interesu i podsećajući da je juče otvorena deonica Moravskog koridora od Preljine do Adrana, kazao je da ono što Vučić obeća, on to i realizuje.
"Biti protiv vlasti se može, to se rešava na izborima, ali ne sme se pripadati masi koja hoće nekoga da fizički ili na bilo koji drugi način ugrožava", kazao je Trifunović.
Studentkinja Marija Stanković kazala je za Tanjug da su mladi došli organizovano da pruže podršku politici predsednika Vučića.
"Radujem se da čujem plan i program za nas male. S obzirom da sam mlađa, odrasla sam u vremenu kada je Srbija počela da napreduje brzinom svetslosti, nadam se da će biti još puna toga", kazala je Stanković.
Više hiljada Srba sa Kosova i Metohije krenulo od Palate Srbija na skup kod Skupštine
Više hiljada Srba iz svih srpskih sredina na Kosovu i Metohiji krenulo je od Palate Srbija ka Domu Narodne Skupštine Srbije, gde se danas održava skup "Srbija jedna porodica". Oni će do Skupštine stići preko Brankovog mosta.
Galerija
Na čelu kolone nose transparent "Kad srbija pobeđuje Srbi na KiM imaju budućnost", kao i zastave Srbije. Sa Srbima koji su stugli sa KiM su direktor Kancelarije za KiM Petar Petković i predstavnici Srske liste Igor Simić i Dalibor Jevtić.
Na skupu "Srbija jedna porodica" ispred Skupštine počeo muzički program
U okviru skupa "Srbija jedna porodica" koji se danas održava u Beogradu na platou ispred Narodne Skupštine počeo je muzički program.
Na skup pristiže veliki broj građana iz cele Srbije, a atmosfera je pozitivna i optimistična.
Ispred Skupštine je postavljena bina na kojoj je natpis "Zajedno gradimo budućnost Srbije Svi smo jedna porodica!".
Postavljeno je i više video bimova, kao i drveni štandovi na kojima piše "Zajedno gradimo budućnost" i beli šatori.
Galerija
Na platou ispred Skupštine je i veliki broj zastava "Srbija pobeđuje".
Na ulazu na Trg Nikole Pašića iz pravca Terazija je veliki baner "Srbija pobeđuje" i imrprovizovana kapija od balona u bojama srpske zastave.
Okupljeni obilaze štandove koji su postavljeni na platou ispred Skupštine, na Trgu Nikole Pašića i duž Bulevara kralja Aleksandra, do Beogradske ulice. Na štandovima se izloženi proizvodi domaće radinost iz čitave Srbije, a na nekima su hrana i piće.
Korteo učesnika skupa "Srbija jedna porodica" krenuo ka Domu Narodne skupštine
Korteo koji čine učesnici skupa "Srbija jedna porodica", mladi, krenuo je od Zelenog venca ka Domu Narodne skupštine, gde se skup održava.
Njima su se pridružili građani koji su peške došli iz Novog Sada, Sremske Mitrovice i Rume.
Oni nose zastave Srbije i zastave na kojima piše "Srbija pobeđuje".
Veliki broj građana krenuo je na današnji skup iz unutrašnjosti Srbije, neki od njih i peške, a u Beograd stiže i grupa Srba sa Kosova i Metohije.
Galerija
Glavni program skupa počeće u 18 časova, kada će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić, a najavljen je i nastup humanoidnih robota, koji će odigrati kolo "moravac".
Pre toga će biti razvijena najveća zastava Srbije duga više od 500 metara i široka oko 10 metara.
Građani na skupu mogu da se na papiru koji dobiju od 15 tema zaokruže po pet najvažnijih koje bi želeli da država uradi.
Na listiću je ostavljen i prostor da svako napiše probleme sa kojima se suočava i da iznese svoje primedbe.
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici.
Predsednik je najavio da će na skupu predstaviti planove i program za budućnost Srbije, a da će govoriti i o imenu pod kojim će na izborima nastupiti SNS.
Veliki broj građana u kolonama pristiže na skup ispred Doma Narodne skupštine
Veliki broj građana pristiže na skup "Srbija jedna porodica", koji se danas održava na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu. Kako se vidi na kamerama, veliki broj građana dolazi preko Brankovog mosta, koji je zatvoren za saobraćaj.
Kolone građana dolaze ka centru grada i Bulevarom Mihajla Pupina na Novom Beogradu, a saobraćaj je u toj ulici obustavljen. Grupe građana ka platou ispred Doma Skupštine Srbije pristižu i sa Trga Slavija, a saobraćaj se na tom kružnom toku odvija neometano.
Građani koji žele da učestvuju na skupu okupljaju se i na više drugih mesta u gradu, odakle kreću ka platou ispred Doma Narodne skupštine.
Velika grupa bajkera krenula od Palate Srbija ka Skupštini na skup "Srbija jedna porodica"
Velika grupa bajkera koja se okupila kod Palate Srbija na Novom Beogradu krenula je oko 16 časova ka Domu Narodne skupštine, gde se danas održava skup "Srbija jedna porodica".
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević, koji je sa bajkerima, izjavio je da će oni do Skupštine stići preko Brankovog mosta.
Galerija
Glavni program skupa počinje u 18 časova i tada će se obratiti predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Veliki broj građana iz cele Srbije pristiže na skup
Na skupu u Beogradu građani mogu da se izjasne za pet prioritetnih od 15 ponuđenih tema
Na skupu "Srbija - moja porodica" koji se danas održava na platou ispred Narodne skupštine Srbije imaju priliku da na glasačkim listićima koje dobiju zaokruže pet od 15 ponuđenih oblasti koje su im prioritetne, ali i da iskažu svoja zapažanja i ukažu na probleme koji nisu među ponuđenim temama.
Na listiću je kao prva tema navedena veća briga o ljudima, a pod brojem 2 očuvanje mira i stabilnosti, kao i nezavisnost države u donošenju odluka.
Pod brojem tri je borba za očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Srbije, pod brojem četiri poboljšanje usluga u zdravstvu, zatim bolje obrazovanje za decu i mlade i veća konkurentnost između visokoobrazovnih institucija.
Građani će moći da zaokruže pod brojem šest kao prioritetno evropski put Srbije, pod sedam nastavak unapređenja putne, železničke i avio mreže, pod brojem osam efikasniji i pravedniji tužilački sistem, snažnu borbu protiv korupcije i kriminala, a pod devet dalje unapređenje ekonomije i povećanje životnog standarda.
Pod brojem 10 je rast penzija, pod brojem 11 smanjenje cena lekova, pod brojem 12 je energetska sigurnost, 13 veće ulaganje u poljoprivredu, 14 veće ulaganje u kulturu, a pod brojm 15 značajnije investicije u zaštitu životne sredine.
Na poleđini listića je prazan prostor gde građani mogu da iznesu svoje primedbe, zapažanja i probleme koji nisu na listi, a koje bi želeli da država reši.
Glavni program skupa "Srbija jedna porodica" počinje u 18 časova, a na skup je krenuo i veliki broj garađana iz unutrašnjosti Srbije.