26. jun 2026 17:30

Na koncertu "KOLOva dečija KOLOnija" održanom u KC Vlada Divljan učestvovalo 400 dece

Izvor: TANJUG

podeli vest

Na koncertu "KOLOva dečija KOLOnija" održanom u KC Vlada Divljan učestvovalo 400 dece

Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

BEOGRAD  - Na današnjem koncertu održanom u Kulturnom centru "Vlada Divljan" u Beogradu učestvovalo je više od 400 dece viših razreda osnovne škole iz Srbije i regiona i time je završena ovogodišnja "KOLOva dečija KOLOnija", a rukovodilac ovog projekta i zamenik direktora ansambla KOLO Vladan Životić izjavio je da je ovaj projekat bio izuzetno motivacion za decu.

"Ovaj projekat organizovan je već treću sezonu i to pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. Projekat je osmišljen tako da edukuje decu osnovnoškolskog uzrasta od petog do osmog razreda i naše ekipe su bile na terenu. Obilazili smo 10 centara gde smo radili sa decom edukativne radionice na kojima su oni učili elemente ili jedan segment od koreografije sa repertoara Ansambla Kolo", rekao je Životić za Tanjug.

Dodao je da su ta deca tokom školske godine radila i pripremala se kako bi na danas održanoj završnoj manifestaciji prikazali kako su pripremili tih pet-šest minuta od svake koreografije.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa