MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
15. jul 2023 13:30
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/VladaKg03, ilustracija
PRIŠTINA - Usred tenzija na severu KiM i zategnutih odnosa sa međunarodnim partnerima kao što su EU i SAD, prištinske institucije su angažovale kompaniju za lobiranje u Vašingtonu.
U dokumentu koji je dostavljen za Euronews Albania, navodi se da će lobistička kompanija, koju plaća kosovska vlada iznosom od 147.000 evra, nuditi strateške savete i predstavlјanje u SAD.
Kako se navodi, prema ugovoru koji je potpisala kosovska ministarka spolјnih poslova i dijaspore Donika Gervala-Švarc, kompanija će pružati savete, podršku i komunikaciju sa zakonodavnim i izvršnim ograncima američke vlade u cilјu pobolјšanja bilateralnih odnosa između SAD i prištinskih institucija.
Euronews Albanija prenosi da je ugovor, potpisan 26. juna između Ministarstva spolјnih poslova i dijaspore u Prištini i predstavnika lobističke kompanije, Amerikanca albanskog porekla Avnija Mustafaja, stupio na snagu 3. jula i važi godinu dana.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07