22. jun 2026 09:48

Sve više ljudi u Holandiji odsustvuje sa posla zbog stresa i sindroma sagorevanja

Izvor: TANJUG

podeli vest

Sve više ljudi u Holandiji odsustvuje sa posla zbog stresa i sindroma sagorevanja

Foto: shutterstock.com/Matej Kastelic, ilustracija

AMSTERDAM - Međunarodna kompanija za zapošljavanje Randstad upozorila je na porast broja zaposlenih koji odsustvuju sa posla zbog stresa i sindroma sagorevanja (burn-out), što dodatno opterećuje već zategnuto tržište rada u Holandiji.

Kompanija navodi da su uzroci tog trenda veliko radno opterećenje, dok simptome povezane sa stresom i sindromom sagorevanja najčešće prijavljuju žene i mlađe osobe, prenosi NL Times.

"To je samo po sebi zabrinjavajući trend", rekao je analitičar tržišta rada Bart van Krimpen tokom brifinga za novinare.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa