Hitno upozorenje RHMZ za područje južne Bačke i Srema na obilne pljuskove i grad
22. jun 22:14
25. april 2025 19:31
podeli vest
Foto: AP Photo/Kena Betancur
NJUJORK - Sirijski ministar spoljnih poslova Asad al Šibani prisustvovao je danas brifingu Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, nakon što je podigao novu zastavu svoje zemlje u sedištu tog međunarodnog tela u Njujorku, preneo je AP.
To je ujedno bilo i prvo javno pojavljivanje visokog zvaničnika sirijske vlade u Sjedinjenim Američkim Državama od pada sirijskog predsednika Bašara al Asada u decembru prošle godine.
Galerija
Asad al Šibani je u delegaciji nove vlade Damaska koja je ove nedelje otputovala u SAD, u nadi da će dobiti smanjenje oštrih sankcija koje su uvele SAD i njeni saveznici nakon Asadovog gušenja antivladinih protesta 2011. godine, koji su prerasli u građanski rat.
"Otvoreni smo za međunarodnu zajednicu i radujemo se što ćemo biti tretirani na isti način. Uklanjanjem razloga za sankcije, one moraju biti ukinute", rekao je Al Šibani, prenela je sirijska državna novinska agencija SANA.
Prisustvo novog rukovodstva Sirije bilo je uočljivo ispred sedišta UN, gde je u prisustvu Al Šibanija zastava sa tri zvezdice, koju su ranije koristile opozicione grupe, zvanično zamenila zastavu sa dve zvezdice iz doba Asada.
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 20:43
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07