Vučić se sreo sa građanima koji pešače na skup koji će biti održan 27. juna u Beogradu
25. jun 22:52
17. avgust 2025 09:35
podeli vest
Foto: AP Photo/Jose Luis Magana
VAŠINGTON - Republikanski guverneri Zapadne Virdžinije, Južne Karoline i Ohaja objavili su da će poslati trupe Nacionalne garde u Vašington D.C. podržavajući napore američkog predsednika Donalda Trampa da federalne službe preuzmu sprovođenje zakona u glavnom gradu Amerike.
Guverner Zapadne Virdžinije Patrik Morisi rekao je da njegova država šalje 300 do 400 pripadnika Nacionalne garde u prestonicu, prenosi Rojters.
Južna Karolina odobrila je raspoređivanje 200 vojnika, a Ohajo je saopštio da će poslati 150 pripadnika Nacionalne garde.
"Na zahtev Trampove administracije uputio sam pripadnike Nacionalne garde Zapadne Virdžinije da podrže inicijativu predsednika SAD za bezbedan i lep Vašington D.C. Raspoređujemo 300-400 veštih ljudi čijme odražavamo našu posvećenost snažnoj i sigurnoj Americi", objavio je danas guverner Zapadne Virdžinije na svom X nalogu.
Slanje trupa će biti finansirano iz federalnog budžeta, a Nacionalna garda će obezbediti neophodnu opremu i obuku, navodi se u saopštenju iz kabineta guvernera Morisija.
25. jun 22:52
25. jun 22:18
25. jun 20:30
25. jun 13:26
25. jun 18:41
25. jun 15:47
24. jun 20:44
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19