22. jun 2026 09:33

U Ormuski moreuz uplovila četiri katarska tankera za prirodni gas

Izvor: TANJUG

podeli vest

U Ormuski moreuz uplovila četiri katarska tankera za prirodni gas

Foto: Shutterstock.com/Aerial Viewer, ilustracija

DOHA - Četiri tankera za tečni prirodni gas, koje kontroliše Katar, uplovila su danas u Ormuski moreuz uprkos smanjenju brodskog saobraćaja, nakon što je Iran najavio da je ponovo zatvorio plovni put tokom vikenda, pokazali su podaci o kretanju brodova.

Tankeri "Vadi al Sail", "Mekaines", "Al Sad" i "Mesaimer" ušli su u moreuz preko iranske rute prvi put od početka američko-izraelskog rata sa Iranom, krajem februara, prenosi Rojters.

Brod za suve rasute terete "Summit Success", pod zastavom Maršalskih Ostrva, takođe je danas ušao u Persijski zaliv, pokazali su podaci praćenja brodova LSEG-a, pomorske obaveštajne službe londonske berze.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa