MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
28. novembar 2024 12:26
podeli vest
Foto: TANJUG/SAVA RADOVANOVIĆ
BEOGRAD - Ministar informisanja i telekomunikacija Dejan Ristić izjavio je danas, na konstitutivnoj sednici Saveza za eUpravu u NALED-u, da očekuje usvajanje Zakona o informacionoj bezbednosti do kraja godine i da će izglasavanje dati na značaju toj važnoj i aktuelnoj temi,
On je rekao da je konkretna podrška u oblasti telekomunikacija neophodna kako bi se što efikasnije radilo na daljem unapređenju usluga, a da će Zakon o informacionoj bezbednosti dodatno pomoći tom cilju.
Rekao je da će budžet ministarstva kojim rukovodi za narednu godinu biti najveći u istoriji i da je to dokaz odgovornog vođenja ministarstva koje prošle godine nije zahtevalo rabalans i ostvarilo značajan suficit.
Galerija
''Budžet za narednu godinu biće najveći u istoriji, uštedeli smo na brojnim stavkama, mi smo jedino ministarstvo koje nije tražilo rebalans, a dobro finansijsko stanje značajno će pomoći novim projektima i ulaganjima u srpske kompanije'', rekao je Ristić.
Podsetio je da je resor na čijem je čelu u saradnji sa Kancelarijom za informacione tehnologije i elektronsku upravu nedavno uspostavio novu elektronsku uslugu ePečat u klaudu što će, kako je rekao, olakšati dalji razvoj u procesu digitalizacije.
On je dodao da je uspešna saradnja u prethodnom periodu sa NALED-om bila izuzetno otvorena i da razmene predloga, znanja i iskustva uvek donose dobre rezultate pogotovo kada je reč o projektima u vezi sa daljom podrškom u oblasti komunikacija.
''Ministarstvo je uvek tu za dalje korake unapređenja, dosta toga smo zajedno uradili, a NALED je svakako jedan od najznačajnijih partnera, naš zadatak je da uvek budemo pouzdan partner'', rekao je on.
Prisutnima se obratila i reizabrana predsednica Saveza za eUpravu, direktorka korporativnih poslova u CETIN-u Dragana Ilić koja je analizirala rezultate Saveza u prethodne dve godine i najavila dalje prioritete.
''Saradnja sa ministarstvom od izuzetnog je značaja, a postavljanje informaciona bezbednosti kao važne teme dokazuje i dolazak ove teme na sam vrh liste prioriteta u narednom periodu'', rekla je ona.
Ilićeva je naglasila da je donošenje zakona veliki korak i da će znatno olakšati sprovođenje daljih koraka u domenu digitalizacije i informacione bezbednosti.
''Važne stvari koje smo realizovali svakako su jačanje digitalne infrastrukture, uspostavljanje svih preduslova za sprovođenje 5G mreže u saradnji sa ministarstvom i unapređen indeks razvoja u sprovođenju elektronskih usluga'', dodala je ona.
Na konstitutivnoj sednici predstavljeni su novi članovi predsedništva Saveza za eUpravu i rezultati ostvareni u protekle dve godine kao i prioriteti Saveza u narednom periodu.
Članovi novog saziva Saveza za eUpravu su rukovodilac prodaje za Srbiju, Severnu Makedoniju u Majkrosoftu(Microsoft) Ivan Živković , direktor sektora direktnih kanala AIK Banke Bojan Pavlović, viša menadžerka za saradnju sa vladama u Vizi (VISA) Snežana Sofijanić, ispred Agencija za privredne registre Tanja Marinković-Vukotić i kao moderator koordinatorka Saveza za eUpravu Ana Milovanović, a oni su predstavili prioritete u budućem radu Saveza.
Neki od prioriteta u narednom sazivu biće jačanje informacione bezbednosti u javnom i privatnom sektoru, unapređenje elektronskih usluga, omogućavanje plaćanja elektronskog i bezgotovinskog plaćanja svih javnih usluga kao i uspostavljanje savremene digitalne infrastrukture.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07