22. jun 2026 20:19

Mićin učestvovao na sastanku gradonačelnika zelenih gradova EBRD u Londonu

Izvor: TANJUG

podeli vest

Mićin učestvovao na sastanku gradonačelnika zelenih gradova EBRD u Londonu

Foto: TANJUG/Grad Novi Sad

LONDON - Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin učestvovao je danas u Londonu na sastanku gradonačelnika Zelenih gradova Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) na kojem je poručio da je grad na čijem je čelu član Zlenih gradova od 2019. godine, kao i da su nakon niza sprovedenih projekata u toku i novi projekti koji će dopprineti održivom razvoju Novog Sada.

"Novi Sad je od 2019. godine deo porodice Zelenih gradova i ponosni smo na rezultate koje smo ostvarili u saradnji sa EBRD-om. Uz njihovu podršku modernizovali smo deo voznog parka javnog prevoza nabavkom 29 autobusa na komprimovani prirodni gas i 10 električnih autobusa, izradili Akcioni plan zelenog grada i pokrenuli značajne projekte u oblasti energetike i zaštite životne sredine. Pred nama su i novi projekti, poput energetske sanacije višeporodičnih stambenih zgrada i unapređenja regionalnog sistema upravljanja otpadom, koji će dodatno doprineti održivom razvoju našeg grada" rekao je Mićin.

U saopštenju kabineta gradonačelnika Novog Sada navodi se da je ovaj sastanak održan pod nazivom "Ulaganje u sutra: Izgradnja zelenih i otpornih gradova za sve", a sam skup je organizovan povodom obeležavanja desetogodišnjice programa EBRD "Zeleni gradovi", koji okuplja više od 50 gradova sa tri kontinenta.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa