Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju
22. jun 20:22
22. jun 2026 20:19
podeli vest
Foto: TANJUG/Grad Novi Sad
LONDON - Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin učestvovao je danas u Londonu na sastanku gradonačelnika Zelenih gradova Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) na kojem je poručio da je grad na čijem je čelu član Zlenih gradova od 2019. godine, kao i da su nakon niza sprovedenih projekata u toku i novi projekti koji će dopprineti održivom razvoju Novog Sada.
"Novi Sad je od 2019. godine deo porodice Zelenih gradova i ponosni smo na rezultate koje smo ostvarili u saradnji sa EBRD-om. Uz njihovu podršku modernizovali smo deo voznog parka javnog prevoza nabavkom 29 autobusa na komprimovani prirodni gas i 10 električnih autobusa, izradili Akcioni plan zelenog grada i pokrenuli značajne projekte u oblasti energetike i zaštite životne sredine. Pred nama su i novi projekti, poput energetske sanacije višeporodičnih stambenih zgrada i unapređenja regionalnog sistema upravljanja otpadom, koji će dodatno doprineti održivom razvoju našeg grada" rekao je Mićin.
U saopštenju kabineta gradonačelnika Novog Sada navodi se da je ovaj sastanak održan pod nazivom "Ulaganje u sutra: Izgradnja zelenih i otpornih gradova za sve", a sam skup je organizovan povodom obeležavanja desetogodišnjice programa EBRD "Zeleni gradovi", koji okuplja više od 50 gradova sa tri kontinenta.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 13:35
22. jun 13:24
22. jun 20:11
22. jun 18:19
22. jun 18:01
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17