26. jun 2026 18:22
Vučić: Da su danas izbori nama ne bi bilo lako, ali drugima bi bilo još teže da pobede
podeli vest
Foto: TANJUG/DEJAN ŽIVANČEVIĆ
ČAČAK/KRALJEVO - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je, povodom istraživanja rejtinga političkih stranaka, da SNS-u, da se danas održavaju izbori, ne bi bilo lako da pobedi, ali da bi drugima bilo još teže.
Vučić je, tokom vožnje autobusom u okviru svečanog puštanja u saobraćaj deonice Moravskog koridora Preljina - Adrani, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše najnovije istraživanje agencije "Faktor plus" prema kojem bi, da su izbori u nedelju, SNS osvojila 47,1 odsto, a studentska lista 30,7 odsto, pozvao još jednom sve građane na skup koji će biti održan 27. juna na platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu.
"Što se tiče procenata za političke stranke, da su danas izbori, nama ne bi bilo lako, ali drugima bi bilo možda još teže da pobede, tako da ja to tako definišem. Svakako, biće jedna teška utakmica", istakao je Vučić.
Galerija
Kako je rekao, kratko je samo pogledao to istraživanje, a to su podaci koji njega inače najmanje zanimaju.
Vučić stigao u Oplaniće kod Kraljeva, dočekao ga veliki broj meštana i Srbi sa KiM
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u selo Oplaniće kod Kraljeva, gde ga je dočekao veliki broj građana, među kojima i Srbi koji su jutros krenuli sa Kosova i Metohije za Beograd, kako bi prisustvovali skupu “Srbija jedna porodica” koji će biti održan sutra.
Vučića su dočekali i i ministar za javna ulaganja Darko Glišić i predsednik opštine Kraljevo.
Predsednik je stigao u Oplaniće nakon svečanog otvaranja nove deonice Moravskog koridora od Adrana do Preljine.
Nove mere biće predstavljene u ponedeljak u 18.00 sati
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjaio je danas će u ponedeljak u 18.00 sati predstaviti nove mere i programe za Srbiju i da će biti mnogo dobrih vesti, a posebno za penzionere.
"U ponedeljak u 18 sati predstavljamo program i biće mnogo dobre vesti i verujem da će biti radost. Ja se najviše radujem auto-putevima, ali znam da će se ti ljudi više radovati verovatno tim merama nego auto-putu", rekao je Vučić prilikom otvaranja deonice Moravskog koridora od Adrana do Preljine.
Istakao je da se posebno raduje infrastrukturnim projektima kao što je Moravski koridor i novootvorena deonica jer oni ostaju, kako je naveo, decenijama, ako ne i vekovima ukoliko ljudi budu znali kako da ga održavaju.
"Oni su radili put i 30 metara širine, najširi je obično 28 metara, a taj put pruža dodatnu bezbednost u obilaženju i stvarno je divno urađen put. Kvalitet asfalta je najbolji mogući, drenaža, sve najbolje urađeno. Možemo samo da se ponosimo time, sve je digitalizovano", istakao je Vučić.
Od Beograda do Kraljeva za sat i 15 minuta, nastavljamo da gradimo
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će otvaranjem nove deonice u okviru Moravskog koridora, od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka biti povezani ljudi iz tri okruga - Braničevskog, Raškog i Moravičkog i istakao da će se od Beograda do Kraljeva sada stizati za sat i 15-20 minuta.
"Čačak ima nekih 110.000 ljudi. Kraljevo - iste veličine, otprilike su Čačak i Kraljevo. Kruševac je veći i od Kraljeva i od Čačka. Imate između, uvezane Ćićevac, Varvarin, blizu su Aleksandrovac i Brus, Trstenik i Vrnjačka Banja su direktno na Moravskom koridoru", rekao je Vučić prilikom vožnje autobusom novootvorenom deonicom Moravskog koridora.
Istakao je da će se sada od Beograda do Kraljeva stizati za sat i 15-20 minuta, a da se nekada putovalo po dva i po sata.
Predsednik je istakao da moramo da nastavimo da radimo i gradimo.
Uložićemo mnogo u gradnju gasnih elektrana i u nuklearku zbog fabrika za AI
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, na svečanom otvaranju autoputa od Preljine kod Čačka do Adrana kod Kraljeva, da će biti uloženo dosta u izgradnju gasnih elektrana u Srbiji, ali i u izgadnju nuklearke, kako bi se obezbedilo dovoljno struje da bismo mogli da pravimo fabrike, data i trening centre za veštačku inteligenciju i obučavanje robota.
Vučić je tokom vožnje autobusom novom deonicom autoputa rekao novinarima da je zato, pored gradnje autoputeva važno da imamo i dobre pruge kako bismo mogli da privučemo još investitora.
"I moliću i ove naše kineske prijatelje da nešto naprave dobro kao što su u Loznici i Šapcu, da baš urade u Užicu ili okolini Užica. Je l' vi razumete? Nije lako danas dovući investitore, morate samo to da imate u vidu. Volkswagen vam danas najavljuje 100.000 otkaza. Pa radiće oni kod nas, nije problem. Mi imamo mesta, ali ovi naši pola rade, pola neće. Pa mi sad pregovaramo, mi imamo ovde najveći problem, da znate, sa stepenom bolovanja, jer je on viši nego i u Meksiku i u Tunisu i u svakoj drugoj zemlji, čak dvostruko viši", rekao je Vučić.
Kaže da deo naših građana lažira bolovanja da bi mogli da obavljaju poljoprivredne poslove leti.
Vučić o zabrani ulaska Vučićeviću u CG: Moraćemo da pristupimo recipročnim merama
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, povodom zabrane ulaska uredniku Informera Draganu Vučićeviću u Crnu Goru, da ne smeju da se kažnjavaju ljudi koji drugačije misle i koji govore nešto što se nekome ne dopada i da će država morati da pristupi recipročnim merama.
Dodao je da je Crna Gora izabrala da se obračunava sa ljudima koji drugačije misle.
"U državnim odnosima, nažalost, morate da se rukovodite principom reciprociteta. Žao mi je zbog mnogih u Crnoj Gori koji su se bavili hibridnim ratovanjem protiv Srbije, napadali nas, a svaki petak dolazili da provedu to veče u Beogradu na vodi. Sad će biti drugačiji odnos države Srbije", rekao je predsednik Vučić.
Vučić je dodao da je Beograd dobio informacije o ovoj zabrani preko službe bezbednosti i da će biti potvrđeno da li je to tačno.
Saobraćaj na auto-putu Čačak - Kraljevo od sutra u 9, ceo Moravski kodidor do kraja godine
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, na svečanom otvaranju autoputa od Preljine kod Čačka do Adrana kod Kraljeva da će ceo Moravski koridor, sa preostalih 12 kilometara autoputa, biti završen do kraja godine.
Vučić je rekao da će saobraćaj na novoj deonici od Preljine do Adrana krenuti sutra ujutru u 9.00 sati, a da se putarina neće plaćati do 1. jula.
"Ja sam veoma srećan što niko nije ni tražio, niko nije ni sanjao da izgradimo auto-put do Kraljeva. O tome se čak nije ni pričalo. Pričalo se nekada za auto-put do Čačka, nikad se ništa nije delalo, radilo, ali za Kraljevo se nije čak ni pričalo. Ovo je nova istorija", rekao je Vučić tokom vožnje autobusom novom deonicom.
Galerija
Naglasio je da je od 1945. godine do 2013. urađeno ukupno 596 kilometara auto-puteva i brzih saobraćajnica, a da je ova vlast od tada uradila 651 kilometar, kao i da je još 435 km u izgradnji.
Svečano se otvara deo autoputa od Adrana do Preljine, Vučić se vozi novom deonicom
Svečano se otvara deo autoputa od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru, a prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji se autobusom vozi novom deonicom zajedno sa predstavnicima vlade i izvođačima radova.
U autobusu, koji je krenuo od Preljine ka Adranima, sa predsednikom Vučićem su i ministri Siniša Mali, Aleksandra Sofronijević i Bratislav Gašić, kao i ambasador Turske Ilhan Sajgili, otpravnik poslova ambasade SAD Aleksandar Titolo, otpravnik poslova ambasade Velike Britanije Dominik Otvej, direktor Koridora Srbije Aleksandar Antić, direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak i predstavnici izvođača američko - turskog konzorcijuma "Bechtel-Enka".
Reč je o deonici autoputa od petlje Adrani do petlje Preljina u dužini od 28,71 kilometar.
Vreme putovanja od Beograda do Kraljeva, povezanim autoputem "Miloš Veliki" i Moravskim koridor, preko Preljine, sada će biti sat i 15 minuta.