Vučić: Bez Hrama Svetog Save ni srpski narod, ni srpska država ne bi mogli da opstanu
28. jun 06:55
15. februar 2023 10:18
podeli vest
Foto: TANJUG/JADRANKA ILIĆ
PODGORICA - Predsednik crnogorske vlade u tehničkom mandatu Dritan Abazović najavio je na poslednjoj sednici vlade da će 21. marta u Nikšiću biti otvorena fabrika votke "Beluga Montenegro".
Abazović je rekao da će se odmah po otvaranju fabrike zaposliti oko 200 radnika, a do 2025. godine planiraju da imaju 400 zaposlenih.
Reč je, kazao je, o poznatom svetskom brendu za proivodnju tog alkoholnog pića.
"Završio sam sastanak sa vlasnicima fabrike Nobel wood. Oni prave jednu od najpoznatijih vodki u svetu Beluga. 21. marta svi idemo na otvaranje fabrike u Nikšiću koja će da proizvodi Belugu Montenegro. U Crnoj Gori će se proizvoditi vodka koja će ići u svet. Imaju posebnu fabriku u Rusiji. Fabrika u Crnoj Gori ima ambiciju da razvija izvoz za celi svet sa brendom Beluga Montenegro”, kazao je Abazović.
Rekao je da će u Tivtu biti zaposleno 50 radnika koji će raditi u marketingu, a u fabrici će se raditi proizvodnja koja je povezana sa proizvodnjom u Letoniji.
Istakao je da je ovo veliki podsticaj za ekonomiju zemlje, jer se radi o jako skupom brendu, te da će kapacitet proizvodnje biti 6.000 boca na sat.
“Za one koji ne znaju, Beluga je četvrti najpoznatiji brend za proivodnju vodke u svetu, a osmi najprodavaniji. Zašto osmi? Zato što je najskuplji. Najjeftinija boca košta 40 evra, a postoje boce koje koštaju i po 7.000 evra”, rekao je Abazović, preneo je portal RTCG.
27. jun 13:02
28. jun 06:55
26. jun 11:07
25. jun 18:41
25. jun 15:47
27. jun 22:37
27. jun 21:46
27. jun 21:45
27. jun 21:03
27. jun 20:51
27. jun 18:21
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32