22. jun 2026 10:10
Grad Zagreb do 2027. ograničava upotrebu plastike za jednokratnu upotrebu
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/DarioZg, ilustracija
ZAGREB - Grad Zagreb planira postepeno ukidanje proizvoda od plastike za jednokratnu upotrebu u radu gradskih službi, ustanova i na javnim događajima do početka 2027. godine, kao deo šire strategije smanjenja otpada i unapređenja održivog upravljanja otpadom.
Grad je otvorio javnu raspravu o Nacrtu predloga odluke o smanjenju upotrebe plastičnih proizvoda i podsticanju odživih praksi i biće otvorena do 10. jula, prenosi HINA.
Cilj ove odluke jeste smanjenje negativnog uticaja proizvoda od plastike na životnu sredinu, podsticanje odgovornog upravljanja otpadom i zamena plastike alternativama.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa