MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
3. mart 2025 23:08
podeli vest
Foto: TANJUG/FOTO SRNA/ Borislav Zdrinja
BANJALUKA - Republika Srpska će s velikom pažnjom pratiti obraćanje predsednika SAD Donalda Trampa pred američkim Kongresom, jer ono označava prekretnicu u američkoj i svetskoj politici, saopštio je večeras predsednik RS Milorad Dodik.
''Njegova politika snažne države, zaštite nacionalnih interesa i poštovanja suvereniteta širom sveta pokazuje da dolazi vreme istine i pravednijeg međunarodnog poretka. Tramp je lider koji je dokazao da ne pristaje na nametnute modele globalističkih elita i da se bori za Ameriku, ali i za svet u kojem će države same odlučivati o svojoj sudbini'', napisao je Dodik na svom nalogu na mreži X.
On je naveo da Trampova poruka o odgovornoj vlasti i jačanju nacionalnih država ''odjekuje i među onima koji su godinama trpeli nepravdu političkog inženjeringa moćnih centara''.
Dodik je istakao da ''snažna Amerika'', pod vođstvom lidera koji drži do reči i nacionalnog dostojanstva, ''donosi nadu svima koji veruju u slobodu i poštovanje međunarodnog prava''.
''Republika Srpska ostaje dosledna svojim principima i vrednostima koje se temelje na slobodi, pravu naroda da odlučuje i očuvanju svog identiteta'', napisao je Dodik.
Tramp bi trebalo da se sutra u 21 čas po lokalnom vremenu prvi put u svom drugom predsedničkom mandatu obrati pred Kongresom.
''Sutra uveče biće veliko. Reći ću onako kako jeste!'', napisao je Tramp na svom nalogu na mreži Truth Social.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07