27. decembar 2023 09:09

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao 22 poena u porazu Atlante od Čikaga

ČIKAGO - Košarkaši Čikaga pobedili su na svom terenu ekipu Atlante rezultatom 118:113 u noćašnjem meču NBA lige.

Najefikasniji u ekipi Čikaga bio je Demar Derozan sa 25 poena. Andre Dramond je zabeležio dabl-dabl učinak, pošto je postigao 24 poena i imao 25 skokova. Za ekipu Čikaga zbog povreda nisu igrali Zek Levin i Nikola Vučević.

U timu iz Atlante najefikasniji je bio srpski košarkaš Bogdan Bogdanović, koji je postigao 22 poena i imao je tri skoka i jednu asistenciju za nešto manje od 32 minuta na terenu. Tre Jang je postigao 21 poen i imao je 13 asistencija.

Košarkaši Oklahome savladali su na svom terenu Minesotu rezultatom 129:106. U pobedničkom timu briljirao je Šej Gildžes-Aleksander sa 34 poena, dok je Džejlen Vilijams dodao 21. Srpski košarkaš Vasilije Micić proveo je na terenu 16 minuta, a za to vreme postigao je dva poena i imao četiri asistencije i dve ukradene lopte. Aleksej Pokuševski nije igrao. Kod gostiju, najefikasniji je bio Entoni Edvards sa 25 poena.

Košarkaši Indijane savladali su u gostima Hjuston 123:117. U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Tajris Halibarton sa 33 poena, šest skokova i 10 asistencija. Kod domaćih, istakao se Alperen Šengun sa 30 poena i 16 skokova. Srpski košarkaš Boban Marjanović nije igrao za ekipu Hjustona.

Košarkaši Bruklina pobedili su u gostima Detroit rezultatom 118:112. Najefikasniji u timu Bruklina bio je Kameron Džonson sa 24 poena, dok je Mikel Bridžis dodao 21. Kod domaćih, najbolji je bio Kejd Kaningem sa 41 poenom.

Ekipa iz Detroita je postavila rekord NBA lige po broju uzastopnih poraza u jednoj sezoni - 27. Detroit je oborio rekord Klivlenda od 26 uzastopnih poraza u sezoni 2010/2011.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Vašington - Orlando 119:127, Nju Orleans - Memfis pp 115:116, San Antonio - Juta 118:130, Portland - Sakramento 130:113 i LA Klipers - Šarlot 113:104.