Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
21. jun 2024 11:04
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Brian A Jackson, ilustracija
VARŠAVA - Reprezentativci Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Georgi Tibilov i Aleksandar Komarov osvojili su zlatne medalje na Memorijalnom turniru Vladislav Pitlašinski u Varšavi.
Tibilov je trijumfovao u kategoriji do 63 kilograma, dok je Komarov bio najbolji u kategoriji do 87 kilograma.
"Ovo je jedan od najjačih turnira u svetu i zato smo rezultatima veoma zadovoljni", ističe jedan od trenera rvačke reprezentacije Srbije Stojan Dobrev.
Turnir u Varšavi jedna je od poslednjih provera pred Olimpijske igre u Parizu.
"U ovom momentu naši rvači nalaze se u veoma dobroj formi. Predstoji nam još dosta rada pre odlaska u Pariz, ali na delu smo mogli da vidimo gde se nalazimo u ovom trenutku u odnosu na konkurenciju i šta je ono što treba popraviti. Na turniru je učestvovao i Mate Nemeš, ali smo u prvoj borbi odlučili da odustane od daljeg takmičenja, zbog problema koje je imao sa povredom leđa. Osetio je bol i jednostavno nismo želeli ništa da rizikujemo", objasnio je Dobrev.
Srbiju će na OI predstavljati petorica rvača.
Osim Tibilova, Komarova i Nemeša u grčkom-rimskom stilu, na najvećoj smotri sporta u glavnom gradu Francuske takmičiće se i Stevan Mićić i Hetik Cabolov u slobodnom stilu.
"Predstoji nam put u Bugarsku na nastavak priprema. Tamo će akcenat biti isključivao na rvanju, jer će u Tetevenu biti veliki broj kvalitetnih rvača iz Kube, Turske, Nemačke, Finske, Venecuele, Kolumbije i to će biti sjajna prilika za dobar sparing. Nakon toga, završne pripreme pred put u Pariz odradićeno u Beogradu", zaključio je Dobrev.
22. jun 17:03
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 14:43
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 16:52
22. jun 16:03
22. jun 14:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17