18. mart 2023 10:52

Elena Ribakina pobedila Igu Švjontek i plasirala se u finale turnira u Indijan Velsu

Izvor: TANJUG

podeli vest

INDIJAN VELS - Kazahstanska teniserka Elena Ribakina pobedila je Poljakinju Igu Švjontek sa 2:0 (6:2, 6:2) u setovima i plasirala se u finale Mastersa u Indijan Velsu.

Meč je trajao 77. minuta.

Prvi set je Ribakina bolje otvorila i mnogo agresivnije igrala sa osnovne linije.

U drugom i osmom gemu je uspela da brejkne protivnicu i tako dođe do rezultata 6:2.

U drugom setu je kazahstanska teniserka nastavila u istom ritmu i posle dva brejka vodila je 5:0. Pri rezultati 5:2 je servirala za meč ali je Švjontek vratila brejk.

Već u narednom gemu Poljakinja je opet izgubila svoj servis gem i time je meč okončan.

U prvom polufinalnom meču Beloruskinja Arina Sabalenka je bila bolja od grčke teniserke Marije Sakari i pobedu je upisala za svega sat i 25 minuta u dva seta (6:2, 6:3).

U finalu, koje na programu sutra od 23 sata, Sabalenka će igrati za titulu broj 13 u karijeri, a Ribakina će pokušati da podigne četvrti pehar.