7. januar 2024 11:08

Ruski teniser Andrej Rubljov trijumfovao na ATP turniru u Hongkongu

HONGKONG - Ruski teniser Andrej Rubljov osvojio je ATP turnir u Hongkongu, pošto je danas u finalu savladao Finca Emila Rusuvuorija 6:4, 6:4.

Meč je trajao 78 minuta. Ovo je bio četvrti međusobni duel ruskog i finskog tenisera, a treći trijumf Rubljova, koji se nalazi na petom mestu ATP liste. Rusuvuori je trenutno 69. igrač na ATP listi.

Ruski teniser je trijumfom u Hongkongu stigao do 15. titule u karijeri, a prve u ovoj sezoni. Finac još nije osvojio nijedan ATP trofej u karijeri.

U prvom setu igralo se gem za gem do rezultata 3:3. Rus je potom u sedmom gemu napravio brejk, a onda je prvi set dobio rezultatom 6:4. Rubljov je u devetom gemu drugog seta napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do pobede.

Ruski teniser je trijumfom u Hongkongu osvojio novčanu nagradu od 100.640 dolara i 250 poena za ATP listu, dok je Rusuvuoriju pripalo 58.705 dolara i 165 bodova.

ATP turnir u Hongkongu igrao se za nagradni fond od 661.585 dolara.