22. jun 2026 17:03
Ministarka Pavkov u Parku prirode Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
podeli vest
Foto: TANJUG/Ministarstvo zaštite životne sredine/ Milana Pavković
ŠID - Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov učestvovala je danas u Parku prirode Mali Bosut, u akciji u okviru nacionalne kampanje "Priroda nema alternativu. Zato deluj i ti" i istakla da su mladi iz ovog dela Srema pokazali odgovornost i spremnost da rade za prirodu i svoju zajednicu.
Ministarka je u ovoj akciji učestovala zajedno sa brojnim mladima iz osnovnih i srednjih škola, predstavnicima opštine Šid i timom upravljača zaštićenog područja na čelu sa Dejanom Bulatovićem.
Galerija
"Mladi koji su učestvovali u današnjoj akciji, jasno su pokazali da, iako uskoro počinje raspust, ipak biraju da pomognu svojoj opštini i zaštićenom području. Uspeli smo danas da napravimo male korake za prirodu i time pošaljemo veliku poruku. Timski se danas sređivao mobilijar, sadilo se cveće za lepši ambijent. Stavljeni su na raspolaganje čamci i katamaran, kako bi svi koji posete ovo područje imali kompletnu ekositemsku uslugu, koja će sigurno videti svoj procvat. Guske su bile i ostale simbol Vojvodine i danas su ovde, a imaćemo i ribnjak i segment sa ponijima, jer sve je to u skladu sa prirodom i ne remeti ono što nam je Bog dao i što nam je priroda dala", rekla je Pavkov, saopštilo je ministarstvo.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa