28. jun 2026 11:24

Dodik: Vojska Srbije jedna od najjačih odbrambenih sila

Izvor: TANJUG

podeli vest

Dodik: Vojska Srbije jedna od najjačih odbrambenih sila

Foto: TANJUG/AMIR HAMZAGIĆ

BEOGRAD - Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik izjavio je danas da je sve što je urađeno u poslednje vreme za Vojsku Srbije (VS) impresivno i dodao da je VS danas ozbiljna, ne samo regionalna sila, nego jedna od najjačih odbrambenih sila.

Dodik je, koji je prisustvovao prikazu novih i modernizovanih sredstava i sistema VS na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, rekao da je Vs pre 10-15 godina bila, u najmanju ruku, u zapuštenom stanju.

"Ono što je učinjeno u poslednje vreme u podizanju sposobnosti vojske je zaista impresivno. Treba se prisetiti, pre 10-15 godina, može se reći da je Vojska Srbije bila u veoma, najmanju ruku, zapuštenom stanju. Danas je ovo ozbiljna, ne samo regionalna sila, vojna, u svakom slučaju, jedna od najjačih odbrambenih sila, koja se može uporediti sa drugim većim zemljama", rekao je Dodik.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa