MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
3. maj 2026 15:41
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Mircea Moira
RABAT - Dvojica pripadnika američke vojske nestala su na jugozapadu Maroka nakon učešća u godišnoj multinacionalnoj vojnoj vežbi u toj zemlji, a za njima je pokrenuta potraga, saopštila je danas američka Komanda za Afriku (Afrikom).
Kako se navodi, vojnici su nestali kod grada Tan Tan, preneo je Gardijan.
SAD, Maroko i druge zemlje učesnice vežbe ''Afrički lav'' pokrenule su operaciju spasavanja i potrage.
“Incident je pod istragom, a operacija potrage se nastavlja”, dodaje se u saopštenju.
Incident se dogodio 2. maja, u blizini poligona za obuku Kap Dra, pored Atlantskog okeana.
Vojna vežba je počela u aprilu i sprovodi se u četiri zemlje, uključujući Tunis, Ganu i Senegal, a trebalo bi da se završi početkom maja.
Vežba ''Afrički lav'', koja se organizuje od 2004., najveća je zajednička vežba američke vojske na tom kontinentu, i u njoj obično učestvuju visoki vojni zvaničnici iz SAD i zemalja koje su njihovi najvažniji saveznici u Africi.
Kako navode američki vojni zvaničnici, ova vežba služi kao prilika za jačanje regionalne bezbednosne saradnje i spremnosti snaga zemalja učesnica za globalne krize.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07