MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
9. maj 2023 07:08
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Photos_Footage_11111, ilustracija
MADRID - Sjedinjene Američke Države će, u skladu sa sporazumom o jačanju strateških bilateralnih odnosa, povećati broj svojih razarača koji se nalaze u južnoj Španiji.
Kako su naveli predstavnici dve zemlje, umesto dosadašnjih četiri, u južnoj Španiji će biti raspoređeno šest američkih razarača, preneo je Rojters.
Oni će biti raspoređeni bez promena kada je reč o misijama ili maksimalnom broju ovlašćenog vojnog osoblja i civila, saopštilo je špansko ministarstvo odbrane.
Američki razarači u pomorskoj bazi Rota u Kadizu jedini su sa stalnom matičnom lukom u Evropi.
Oni su tu pozicionirani za svakodnevne operacije u različitim misijama, uključujući odbranu od balističkih projektila i protivvazdužno ratovanje, navodi se u saopštenju ambasade SAD u Španiji.
Sporazum o jačanju bilateralnih odnosa je postignut prošlog jula nakon sastanka predsednika SAD Džozefa Bajdena i španskog premijera Pedra Sančeza, održanom na marginama samita NATO u Madridu, navodi britanska agencija.
Sančez treba u petak da otputuje u Vašington gde će se sastati sa Bajdenom, a na dnevnom redu će biti njihova snažna podrška Ukrajini u ratu protiv Rusije, zainteresovanost za produbljivanje saradnje u Latinskoj Americi i na Karibima, kao i špansko preuzimanje rotirajućeg predsedovanja EU u julu, dodaje Rojters.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07