Milićević otvorio ekološko-obrazovni kamp u Smederevu za decu iz dijaspore i regiona
24. jun 19:52
20. mart 2026 10:47
podeli vest
Foto: Janaf, logo
ZAGREB - Hrvatski JANAF je danas saopštio da je dobio novu licencu od američke kancelarije OFAC kojom mu se do 17. aprila, kako je navedeno, odobrava učešće u aktivnostima koje su uobičajene i neophodne za transport nafte u okviru ugovora sa kompanijom NIS.
Kompanija podseća da je Ministarstvo finansija SAD 10. januara 2025. uvelo paket sankcija ruskom energetskom sektoru zbog rata u Ukrajini, dok je puna primena tih mera počela 27. februara 2025.
Sankcijama je obuhvaćen i NIS, sa kojim JANAF ima ugovor o transportu sirove nafte za period od 1. januara 2024. do 31. decembra 2026. godine.
JANAF navodi da mu je OFAC i ranije izdavao uzastopne licence za nastavak izvršavanja tog ugovora, i to za period od 27. februara do 8. oktobra 2025. godine, kao i od 31. decembra 2025. do 20. marta 2026.
Hrvatska kompanija je saopštila na svojoj veb stranici da nastavlja da pažljivo prati razvoj situacije i da ostaje u stalnom kontaktu sa korisnikom sistema i ostalim ključnim akterima.
24. jun 19:52
24. jun 19:24
24. jun 19:17
24. jun 19:03
24. jun 19:57
24. jun 19:01
24. jun 16:56
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 14:36
24. jun 13:19
24. jun 11:22