Uručeni ugovori vredni 29 miliona dinara za 33 dobrovoljna vatrogasna društva u AP Vojvodina
22. jun 14:43
1. jul 2024 15:27
podeli vest
Foto: TANJUG/MRE/ EMILIJA JOVANOVIĆ
BEOGRAD - Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović potpisala je danas izmene kolektivnog ugovora za "Elektrodistribuciju Srbije" kojom se povećava vrednost radnog sata za oko 8.600 zaposlenih u ovom preduzeću, čime će ukupno povećanje prosečne neto zarade u odnosu na prošlu godinu biti za oko 10 odsto.
Ministarka je istakla da "Elektrodistribucija Srbije" (EDS) ima ključnu ulogu da građanima obezbedi sigurno i kvalitetno napajanje električnom energijom, sa manje kvarova i prekida u snabdevanju, navodi se u saopštenju ministarstva.
Đedović Handanović dodaje i da je zajednički cilj države, poslovodstva, zaposlenih i sindikata da EDS dalje jača, da mogu da zadrže i privuku kvalitetne kadrove, ali i da kao kompanija posluju efikasnije.
"Nakon pregovora sa sindikatima potpisali smo izmene kolektivnog ugovora kojima se od juna povećava vrednost radnog časa. Računajući povećanje koje je već realizovano od januara i ono koje sledi od juna, ukupno povećanje prosečne neto zarade u odnosu na prošlu godinu u 'Elektrodistribuciji Srbije' iznosi oko 10 odsto. Očekujem da zaposleni nastave marljivo i vredno da rade kako bi energetski sistem bio stabilan", rekla je Đedović Handanović.
Ministarka je naglasila da ukupna vrednost planiranih investicija i onih koje su toku u EDS-u iznosi blizu pola milijade evra i da je ponosna na rezultate koji su ostvareni za kratko vreme.
"Za manje od godinu dana obnovljeno je više od 2.500 kilometara niskonaponske mreže, zamenjeno više od 730 transformatora, a 34.000 drvenih stubova zamenjeno je betonskim. Od oktobra 2023. ugrađeno je više od 310.000 pametnih brojila iz donacije EU", kazala je Đedović Handanović.
Galerija
Kako je navela, očekuje se ugradnja još oko 210.000 brojila, do ukupnih 522.000 brojila koliko je predviđeno.
"Takođe, sa francuskim 'Šnajder elektrikom' radimo na automatizaciji srednjenaponske mreže, projektom vrednim 150 miliona evra, što će omogućiti veću pouzdanost, smanjenje prekida i gubitaka na distributivnoj mreži", navela je Đedović Handanović.
Izmene kolektivnog ugovora potpisali su u ime "Elektrodistribucije Srbije" vršilac dužnosti direktora preduzeća Bojan Atlagić i predsednik Sindikata radnika "Elektrodistribucije Srbije" Branko Tomić.
22. jun 14:43
22. jun 14:31
22. jun 14:25
22. jun 12:14
22. jun 14:32
22. jun 14:22
22. jun 14:12
22. jun 14:05
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17