Milićević otvorio ekološko-obrazovni kamp u Smederevu za decu iz dijaspore i regiona
24. jun 19:52
1. oktobar 2025 16:27
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/BalkansCat, ilustracija
BEOGRAD - Fudbalski savez Srbije (FSS) saopštio je danas da je zajedno sa Međunarodnom fudbalskom federacijom (FIFA) i Ministarstvom unutrašnjih poslova (MUP) proglasio meč između Srbije i Albanije utakmicom najvišeg bezbednosnog rizika.
Fudbaleri Srbije dočekaće 11. oktobra reprezentaciju Albanije na stadionu "Dubočica" u Leskovcu, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
"Sa ciljem da se obezbedi maksimalna sigurnost svih učesnika i gledalaca, FIFA je donela odluku da, specijalno za ovu priliku, u Leskovac uputi čak dva oficira za bezbednost. Njihovo prisustvo jasno potvrđuje značaj i ozbiljnost ovog susreta u bezbednosnom smislu, ali i dodatno naglašava obavezu svih aktera da se sport stavi u prvi plan", navodi se na sajtu FSS.
Dodaje se i da fudbalska javnost još uvek da je duel Srbije i Albanije iz 2014. godine prekinut zbog teških incidenata.
"Prethodni duel ovih reprezentacija u Beogradu, oktobra 2014. godine, prekinut usled teških incidenata, što je ostavilo duboke posledice po naš nacionalni tim i srpski fudbal - kako rezultatski, tako i u finansijskom smislu. Upravo zato, imamo posebnu odgovornost da se taj scenario ne ponovi, već da se pokaže da Srbija ume i mora da bude domaćin velikog sportskog događaja u skladu sa najvišim međunarodnim standardima", poručili su iz FSS-a.
Ističe se i da FSS u saradnji sa Ministarstvom unutrašnjih poslova, UEFA, FIFA i svim ostalim nadležnim organima, preduzima sve neophodne mere kako bi utakmica protekla u fer-plej atmosferi, bez incidenata i u duhu sporta.
24. jun 19:52
24. jun 19:24
24. jun 19:17
24. jun 19:03
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 14:36
24. jun 13:19
24. jun 11:22