28. jun 2026 08:44

MUP: Za deo korisnika poruka o akcidentu u Guči greškom isporučena preko sistema "Pronađi me"

Izvor: TANJUG

podeli vest

MUP: Za deo korisnika poruka o akcidentu u Guči greškom isporučena preko sistema "Pronađi me"

Foto: mupsrbije/Instagram

BEOGRAD - Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema „Pronađi me“, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.

Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije.

Operatori „Yettel“ i „A1“ upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela korisnika u mreži „Telekom Srbija“ poruka greškom isporučena putem sistema „Pronađi me“, navedeno je u saopštenju MUP-a.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa