28. jun 2026 08:12

Južna Koreja i Japan se saglasili da nastave produbljivanje bilateralne saradnje

Izvor: TANJUG

podeli vest

Južna Koreja i Japan se saglasili da nastave produbljivanje bilateralne saradnje

Foto: Shutterstock.com/sasirin pamai

SEUL - Ministri odbrane Južne Koreje i Japana, An Gju Bak i Šindžiro Koizumi, postigli su danas saglasnost da nastave napore na produbljivanju bilateralne razmene i saradnje između dve zemlje, uključujući i u oblasti napredne tehnologije kao što je veštačka inteligencija, saopštilo je Ministarstvo odbrane Južne Koreje.

U zajedničkom saopštenju za štampu navodi se da su se "dva ministra složila da nastave da unapređuju razmenu i saradnju" i između akrobatskih timova dve zemlje, odnosno grupe visoko obučenih pilota koji izvode spektakularne vratolomije i precizne formacije u vazduhu - južnokorejskih "Crnih orlova" i japanskog "Plavog impulsa", prenosi Jonhap.

U saopštenju, koje je medijima prosleđeno nakon razgovora u Seulu, dodaje se da su se ministri odbrane dve zemlje "takođe složili da dalje razvijaju vežbe potrage i spasavanja za različite pomorske nepredviđene situacije, i da se zalažu za veću saradnju u naprednim oblastima nauke i tehnologije, uključujući veštačku inteligenciju".

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa