Vučić osudio napad na automobil sina Dinka Gruhonjića: Srbija mora biti sigurna za sve
22. jun 11:52
16. decembar 2024 12:37
podeli vest
Foto: Tanjug/video
NOVI SAD - Upravnica Klinike za anesteziju, intenzivnu terapiju i terapiju bola Kliničkog centra Vojvodine Teodora Tubić rekla je da je dvoje teško povređenih pacijenata usled obrušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici potpuno svesno, kao i da mogu i da iskazuju svoje potrebe.
"Ono što sve zanima jeste da su oni potpuno svesni, mogu da iskažu svoje simptome i sve ono što im smeta u toku njihovog lečenja", rekla je Tubić za Tanjug.
Za sada se rade manje hirurške intervencije i pacijenti se u uslovima operacione sale svakodnevno previjaju, ali imaju i adekvatnu psihološku podršku, kako od strane kliničkih psihologa, tako i od psihijatra.
"Povređeni pacijenti su i dalje na intenzivnoj terapiji. Svakodnevno se primenjuju sve mere intenzivnog lečenja. O njihovom lečenju i svakodnevnim odlukama odlučuje multidisciplinarni tim, koji čine anesteziolozi i hirurzi", kazala je Tubić.
Usled obrušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra, stradalo je 14 osoba, dok je troje teško povređenih primljeno u Klinički centar Vojvodine, a dve nedelje kasnije, još jedna devojka podlegla je povredama.
22. jun 11:52
22. jun 11:27
22. jun 10:21
21. jun 20:56
21. jun 16:08
21. jun 15:49
21. jun 15:40
22. jun 11:16
22. jun 10:44
22. jun 10:29
22. jun 10:21
22. jun 10:21
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
21. jun 22:45
21. jun 12:44
20. jun 21:35
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17