Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
1. april 2023 13:15
podeli vest
Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije Petar Petković izjavio je danas, povodom izjave Nenada Rašića o "defakto priznanju" KiM od strane Srbije, da o stepenu nervoze Aljbina Kurtija nakon razgovora u Ohridu jasno govori to što u pomoć svakodnevno mora da zove svog privatnog Srbina Rašića, kako bi "prosipao besmislice i anestezirao javno mnjenje".
"Iracionalni strah Kurtija od Zajednice srpskih opština on i njegovi doglavnici odagnavaju besmislenim tvrnjama o "defakto priznanju" od strane Srbije, i to im je očigledno slamka spasa za koji se hvataju u nastojanju da uspore sunovrat svojih političkih karijera", saopštio je Petković.
On je naglasio da je "Beograd jasno da jasnije ne može biti i pregovaračima Prištine i međunarodnim posrednicima predočio svoje crvene linije, kojim se upravo na suštinski način pitanje odnosa Beograda prema jednostrano proglašenoj nezavisnosti "Kosova" ostavlja izvan jednačine o normalizaciji odnosa".
"Spremni smo da nastavimo da u civilizovanom dijalogu iskreno radimo na normalizaciji odnosa Beograda i Prištine, jačanju ekonomskih veza, olakšavanju života ljudi koji žive na Kosovu i Metohiji, međutim jasne granice naše konstruktivnosti i dobre volje postoje, i one su jasno definisane. Beograd neće pristati na članstvo takozvanog "Kosova" u Ujedinjenim nacijama, niti će prihvati jednostrano proglašenu nezavisnost južne srpske pokrajine, a Zajednica srpskih opština, mora biti formirana na način kako je definisana u dosadašnjem toku dijaloga - i to je svima jasno stavljeno do znanja", istakao je Petković.
Direktor Kancelarije za KiM kaže i da se postavlja pitanje zašto Kurtiju i Rašiću normalizacija odnosa nije dovoljna, i zašto neprestano moraju da insistiraju na temi koja nas nepomirljivo razdvaja, umesto na stvarima koje treba da pomognu u obnavljanju porušenih mostova između srpskog i albanskog naroda.
"Odgovor bi mogao biti da njih normalizacija odnosa i ne zanima, i da ih nikada suštinski nije ni zanimala, već ih samo zanima poniženje Srbije i srpskog naroda, što predsednik Aleksandar Vučić nikada neće dozvoliti ni Prištini, ni onima koji pokušavaju da na temi Kosova i Metohije oslabe Srbiju", rekao je Petković.
Zašto je Rašić pristao da učestvuje u toj igri, a protiv sopstvenog naroda, jeste pitanje na koje ćemo jednoga dana imati odgovor, a u međuvremenu, kako kaže Petković, nažalost ćemo nastaviti da svedočimo budalaštinama koje Rašić čini i izgovara.
Rašić je u intervjuu za Novu naveo da u drugoj tački sporazuma Beograda i Prištine piše da su "sva dokumenta priznata" i tvrdi da to znači de fakto priznanje tzv. Kosova.
22. jun 17:03
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 14:43
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 16:52
22. jun 16:03
22. jun 14:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17