25. jun 2026 13:07

Macut prisustvovao obeležavanju 25 godina od ponovnog formiranja Žandarmerije

Izvor: TANJUG

podeli vest

Macut prisustvovao obeležavanju 25 godina od ponovnog formiranja Žandarmerije

Foto: TANJUG/OMK MUP REPUBLIKE SRBIJE

BEOGRAD - Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut prisustvovao je danas obeležavanju 25 godina od ponovnog formiranja Žandarmerije, posebne jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova i poručio da je Žandarmerija jedan od stubova odbrane i bezbednosti Republike Srbije.

Premijer Macut je u ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zahvalio pripadnicima Žandarmerije i čestitao im ovaj značajni jubilej, navodi se u saopštenju Vlade.

"To nije 25 godina postojanja u novom sazivu, to je istorija koja traje više od 160 godina. Ovih više od 160 godina, a posebno poslednjih 25, Žandarmerija je značajni oslonac odbrane Republike Srbije i ja zahvaljujem na svemu što je ova jedinica postigla i pokazala da je jedan od stubova odbrane naše zemlje", poručio je premijer Srbije.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa