Građani Smedereva i Velike Plane koji pešače na sutrašnji skup stigli u Kaluđericu
26. jun 21:29
26. jun 2026 21:29
podeli vest
Foto: Tanjug/video
BEOGRAD - Građana koji pešače iz Velike Plane, Smederevske Palanke i Smedereva ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu "Srbija jedna porodica", koji će biti održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine stigli su večeras u Kaluđericu i tu će prenoćiti.
Njima će se ujutru priključiti građani Grocke i Kaluđerice i zajedno će nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup koji se održava 27. juna.
Građani koji pešače su nosili srpske zastave, transparente "Srbija pobeđuje" i skandirali "Aco, Srbine", a na Smederevskom putu kod Kaluđerice dočekale su ih devojke u narodnoj nošnji sa pogačom.
Marija Stanković iz Grocke rekla je za Tanjug da su ona i njene kolege sačekali goste koji pešače uz pogaču i so kako dolikuje srpskoj tradiciji.
Grupa građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke koja je pešice krenula iz Aranđelovca ka Beogradu da bi prisustvovala sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica" na platou ispred Doma Narodne skupštine, stigla je večeras u Sremčicu.
Kolona, koja je juče rano ujutru krenula iz Aranđelovca, u Sremčici je dočekana u centru mesta bakljadom u bojama zastave Srbije, a okupljeni su isticali barjake i transparente sa sloganom "Srbija pobeđuje", kao i zastave Srbije, i skandirali "Aco Srbine" i "Kosovo je Srce Srbije".
Pešaci će u Sremčici prespavati i sutra ujutru nastaviti put, kako bi učestvovali na skupu u poslepodnevnim časovima.
Prethodno su juče stigli u Lazarevac, gde su prenoćili, i gde su im se pridružili i Lazarevčani koji idu na skup.
26. jun 10:05
26. jun 11:07
25. jun 18:41
25. jun 15:47
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
26. jun 08:10
24. jun 16:53
24. jun 14:36