26. jun 2026 21:29

Građani Smedereva i Velike Plane koji pešače na sutrašnji skup stigli u Kaluđericu

Izvor: TANJUG

podeli vest

Građani Smedereva i Velike Plane koji pešače na sutrašnji skup stigli u Kaluđericu

Foto: Tanjug/video

BEOGRAD - Građana koji pešače iz Velike Plane, Smederevske Palanke i Smedereva ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu "Srbija jedna porodica", koji će biti održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine stigli su večeras u Kaluđericu i tu će prenoćiti.

Njima će se ujutru priključiti građani Grocke i Kaluđerice i zajedno će nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup koji se održava 27. juna.

Građani koji pešače su nosili srpske zastave, transparente "Srbija pobeđuje" i skandirali "Aco, Srbine", a na Smederevskom putu kod Kaluđerice dočekale su ih devojke u narodnoj nošnji sa pogačom.

Marija Stanković iz Grocke rekla je za Tanjug da su ona i njene kolege sačekali goste koji pešače uz pogaču i so kako dolikuje srpskoj tradiciji.

Grupa koja iz Aranđelovca pešači na skup "Srbija jedna porodica" stigla u Sremčicu

Grupa građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke koja je pešice krenula iz Aranđelovca ka Beogradu da bi prisustvovala sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica" na platou ispred Doma Narodne skupštine, stigla je večeras u Sremčicu.

Kolona, koja je juče rano ujutru krenula iz Aranđelovca, u Sremčici je dočekana u centru mesta bakljadom u bojama zastave Srbije, a okupljeni su isticali barjake i transparente sa sloganom "Srbija pobeđuje", kao i zastave Srbije, i skandirali "Aco Srbine" i "Kosovo je Srce Srbije".

Pešaci će u Sremčici prespavati i sutra ujutru nastaviti put, kako bi učestvovali na skupu u poslepodnevnim časovima.

Prethodno su juče stigli u Lazarevac, gde su prenoćili, i gde su im se pridružili i Lazarevčani koji idu na skup.