Bez zadržavanja na rapmama auto-puteva i na putničkim terminalima na granicama
24. jun 19:24
23. jun 2026 14:48
podeli vest
Foto: TANJUG/Univerzitetski klinički centar Republike Srpske
BANJALUKA - Predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut obišao je danas, tokom posete Banjaluci, Kliniku za endokrinologiju Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske (UKC RS) u Banjaluci, gde je sa direktorom te zdravstvene ustanove Nikolom Šobotom razgovarao o mogućnostima za unapređenje saradnje zdravstvenih institucija Srbije i Republike Srpske.
Tokom obilaska razmatrane su mogućnosti za intenzivniju saradnju u oblasti endokrinologije, razmenu stručnih iskustava, zajedničke edukacije medicinskog kadra i razvoj naučnoistraživačkih projekata u zdravstvu, a posebna pažnja posvećena je primeni savremenih metoda lečenja, digitalizaciji zdravstvenog sistema i unapređenju kvaliteta zdravstvenih usluga, saopštila je Vlada Srbije.
Galerija
Premijer Macut istakao je da je saradnja Srbije i Republike Srpske u oblasti zdravstva snažna i uspešna, ali da postoji prostor da bude još efikasnija i modernija, posebno u interesu građana koji žive na ovim prostorima.
On je naveo da je impresioniran napretkom Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske i ocenio da ta ustanova, kroz razvoj stručnih kapaciteta i savremenih metoda lečenja, dobija dimenziju regionalnog centra.
Prema njegovim rečima, povezivanje tehnologija, razmena znanja i usklađivanje standarda sa kliničkim centrima u Srbiji doprinose unapređenju lečenja pacijenata i obrazovanja lekara, dok klinički centri u Srbiji ostaju potpuno otvoreni za saradnju sa Republikom Srpskom.
Macut je naglasio da postoji značajan prostor za dodatno usavršavanje mladih lekara, razvoj naučnoistraživačkog rada i realizaciju novih zajedničkih projekata, izrazivši uverenje da će Srbija i Republika Srpska nastaviti da grade jedinstvenu naučnu i stručnu zajednicu.
Obilasku su prisustvovali ministar nauke, tehnološkog razvoja i inovacija akademik Bela Balint i v.d. direktora Fonda za nauku Darija Kisić.
Macut se tokom posete Banjaluci ranije danas sastao sa predsednikom Vlade Republike Srpske Savom Minićem, a takođe je inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Republike Srpske.
Premijer Macut boravi u poseti Banjaluci, u okviru nastavka kontinuiranih sastanaka sa predstavnicima Republike Srpske.
24. jun 19:24
24. jun 19:17
24. jun 19:03
23. jun 11:33
23. jun 10:15
22. jun 15:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 14:36
24. jun 13:19
24. jun 11:22