27. jun 2026 11:39

Iran osudio napade SAD na jugu zemlje kao kršenje Memoranduma iz Islamabada

Izvor: TANJUG

podeli vest

Iran osudio napade SAD na jugu zemlje kao kršenje Memoranduma iz Islamabada

Foto: Shutterstock.com/MustafaKawa, ilustracija

TEHERAN  - Iran je danas osudio najnovije američke vazdušne napade na nekoliko lokacija duž svoje južne obale zemlje, ocenivši ih kao "flagrantno kršenje" Memoranduma o razumevanju (MoU) postignutog posredovanjem Pakistana.

"Vazdušni napadi američke terorističke vojske na iranske obalske nadzorne objekte predstavljaju jasno kršenje člana 2(4) Povelje Ujedinjenih nacija i otvoreno kršenje člana 1 Memoranduma o prekidu vatre", navelo je Ministarstvo spoljnih poslova Irana, prenosi Press.tv.

Ministarstvo je dodalo da su "cionistički okupacioni i aparthejdski režim, u koordinaciji sa Sjedinjenim Američkim Državama, istovremeno napali Liban", što je, prema oceni Teherana, takođe, kršenje sporazuma o prekidu vatre.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa