Od 15. do 21. juna isključena 1.792 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola
22. jun 12:57
29. jun 2024 20:17
podeli vest
Foto: TANJUG/SAVA RADOVANOVIĆ
BANJALUKA - Ministar bezbednosti u Savetu ministara BiH Nenad Nešić izrazio je podršku Srbiji nakon terorističkog napada na pripadnika Žandarmerije koji je obezbeđivao Ambasadu Izraela u Beogradu, istakavši da gnusni čin nasilja predstavlja napad na mir i sigurnost svih u regionu.
Nešić je rekao da on i Ministarstvo osuđuju svaki oblik terorizma, istakavši da su bezbednost i stabilnost regiona od ključne važnosti i da će sa tim ciljem biti nastavljena bliska saradnja sa srpskim vlastima kako bi se zajedno suprotstavili ovakvim pretnjama, prenela je RTRS.
Pripadnik Žandarmerije Miloš Jevremović (34) ranjen je danas u napadu ispred izraelske ambasade u Beogradu. Napadač je identifikovan kao Miloš Žujović (25), versko ime Salahudin, konvertit iz Mladenovca, koji je prešao da živi u Novi Pazar. Žandarm je u samoodbrani pucao na Žujovića, koji je preminuo od zadobijenih povreda.
Prema njegovim rečima, ovaj incident još jednom potvrđuje da je najveći bezbednosni rizik u regionu verski ekstremizam, koji, u kombinaciji sa ilegalnim migracijama, predstavlja stalni izazov za koji se nikad ne zna kada može eskalirati.
On je naveo da se mora biti stalno na oprezu i preduzimati zajedničke mere kako bi se zaštitili građani i očuvao mir.
"U ovim teškim trenucima, naše misli su sa povređenim pripadnikom Žandarmerije, njegovom porodicom, kao i sa celom Srbijom. Ostanimo ujedinjeni u borbi protiv terorizma i očuvanju stabilnosti u našim zemljama", istakao je Nešić i dodao da je Ministarstvo uz svoje prijatelje u Srbiji.
22. jun 10:21
21. jun 20:56
21. jun 16:08
21. jun 15:49
22. jun 12:46
22. jun 11:16
22. jun 10:44
22. jun 10:29
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
21. jun 22:45
21. jun 12:44
20. jun 21:35
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17