Od 15. do 21. juna isključena 1.792 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola
22. jun 12:57
19. oktobar 2023 17:29
podeli vest
Foto: TANJUG/VLADA REPUBLIKE SRBIJE/ PEĐA VUČKOVIĆ
BEOGRAD - Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić sastala se danas sa Misijom ODIHR-a, Kancelarije OEBS-a za demokratske institucije i ljudska prava i tom prilikom im zahvalila na posvećenom radu i podršci unapređenju izbornih uslova u Republici Srbiji u prethodnih nekoliko godina.
Brnabić je podvukla da je Vlada Srbije u potpunosti posvećena unapređenju izbornog procesa i da će svi članovi vlade, kao i državne institucije, biti na raspolaganju članovima misije ODIHR-a u svakom trenutku, kako bi udruženim snagama došli do zajedničkog cilja, saopšila je danas Vlada Srbije.
Galerija
Predstavnici ODIHR-a istakli su da izuzetno cene pažnju koju vlast poklanja njihovim izveštajima i preporukama.
Ocenili su da, tokom posete, razgovaraju sa izuzetno širokim krugom zainteresovanih partnera, koji uključuju predstavnike vlasti, opozicije, političkih stranaka, civilnog društva, nevladinog sektora i medija.
Predstavnici ODIHR-a nedvosmisleno su istakli da prepoznaju rezultate koji su do sada postignuti na polju unapređenja izbornog procesa u Republici Srbiji.
Kako se navodi u saopšenju, obe strane su se saglasile da svakako postoji još prostora za napredak i ono što je potrebno uraditi.
Misija ODIHR-a boravi ove nedelje u Srbiji kako bi, kroz razgovore sa svim akterima uključenim u izborni proces, donela odluku o prisustvu svoje posmatračke misije tokom predstojećih izbora.
22. jun 10:21
21. jun 20:56
21. jun 16:08
21. jun 15:49
22. jun 12:46
22. jun 11:16
22. jun 10:44
22. jun 10:29
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
21. jun 22:45
21. jun 12:44
20. jun 21:35
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17