25. jun 2026 14:12

Srbija i Brazil jačaju saradnju u agrarnom sektoru

Izvor: TANJUG

podeli vest

Srbija i Brazil jačaju saradnju u agrarnom sektoru

Foto: TANJUG/MPŠV

BEOGRAD - Državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Stana Božović i ambasadorka Brazila u Srbiji Marija Klara de Abreu Rada razgovarale su danas o unapređenju bilateralne saradnje u agrarnom sektoru.

Na sastanku je ocenjeno da Srbija i Brazil imaju značajan prostor za jačanje partnerstva u oblasti poljoprivrede, fitosanitarne zaštite i trgovine poljoprivredno-prehrambenim proizvodima, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede.

Posebna pažnja posvećena je trgovinskoj razmeni, veterinarskoj i fitosanitarnoj politici, kao i razmeni iskustava u primeni savremenih poljoprivrednih tehnologija, održivoj proizvodnji i razvoju agroindustrije.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa