25. jun 2026 14:12
Srbija i Brazil jačaju saradnju u agrarnom sektoru
podeli vest
Foto: TANJUG/MPŠV
BEOGRAD - Državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Stana Božović i ambasadorka Brazila u Srbiji Marija Klara de Abreu Rada razgovarale su danas o unapređenju bilateralne saradnje u agrarnom sektoru.
Na sastanku je ocenjeno da Srbija i Brazil imaju značajan prostor za jačanje partnerstva u oblasti poljoprivrede, fitosanitarne zaštite i trgovine poljoprivredno-prehrambenim proizvodima, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede šumarstva i vodoprivrede.
Galerija
Posebna pažnja posvećena je trgovinskoj razmeni, veterinarskoj i fitosanitarnoj politici, kao i razmeni iskustava u primeni savremenih poljoprivrednih tehnologija, održivoj proizvodnji i razvoju agroindustrije.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa