23. jun 2026 22:28

Uspešno završen prestižni badminton turnir "Serbian U17&Youth International Novi Sad"

Izvor: TANJUG

podeli vest

Uspešno završen prestižni badminton turnir "Serbian U17&Youth International Novi Sad"

Foto: Badminton savez Srbije

NOVI SAD  - Badminton savez Srbije, Badminton savez Vojvodine i Badminton klub Novi Sad, 14. put u nizu, organizovali su jedan od najvećih i najboljih međunarodnih turnira za mlade ’’Serbian U17 & Youth International Novi Sad 2026’’, zvanično takmičenje Evropske badminton konfederacije.

"Srpska Atina", koja je nosilac prestižne titule Evropskog grada sporta u 2026. godini, protekle nedelje je ugostila gotovo 900 takmičara, trenera, zvaničnih lica i gostiju iz 20 evropskih država.

U periodu od 17. do 21. juna odigrano je više od 700 mečeva u parskim i pojedinačnim konkurencijama u različitim uzrasnim kategorijama – takmičari do 17 godina (Grand Prix turnir Evropske badminton konfederacije), do 15, 13, 11 i 9 godina (međunarodni turnir za mlade).

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa