Kancelarija za KiM: Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima
22. jun 09:44
22. jun 2026 09:44
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/BalkansCat, ilustracija
BEOGRAD - Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je danas da je otmica devetorice radnika površinskog kopa "Belaćevac", koju su teroristi takozvane „Oslobodilačke vojske Kosova“ izveli na današnji dan 1998. godine bila uvod u masovno nasilje nad srpskim i drugim nealbanskim civilima, koje je eskaliralo u vreme oružanih sukoba na KiM, a nažalost, u promenjenom obliku, traje do danas.
U saopštenju Kancelarije je navedeno da do danas nije utvrđeno kakva je bila sudbina otetih, čime se patnja njihovih porodica produžava unedogled.
"Međunarodni istražni organi nisu svojevremeno uložili dovoljne napore da ovaj i mnogi drugi zločini terorista na Kosovu i Metohiji budu rasvetljeni, a Priština, ne samo da ne pokušava da se suoči sa ovom mračnom stranicom istorije, već nastavlja da nadgrađuje ideologiju mržnje i da na njoj konstruiše politički sistem u kojem su Srbi i sve što je srpsko nepoželjni", naglašava se u saopštenju.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa
22. jun 09:44
22. jun 09:09
22. jun 09:04
21. jun 14:57
21. jun 14:26
21. jun 11:51
21. jun 11:18
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
21. jun 22:45
21. jun 12:44
20. jun 21:35
22. jun 09:05
22. jun 08:08
22. jun 07:40
22. jun 09:03
22. jun 09:03
22. jun 08:49
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 07:07
21. jun 14:17
21. jun 14:11
21. jun 12:36