22. jun 2026 09:44

Kancelarija za KiM: Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima

Izvor: TANJUG

podeli vest

Kancelarija za KiM: Otmica rudara Belaćevca bila uvod u masovno nasilje nad Srbima

Foto: Shutterstock.com/BalkansCat, ilustracija

BEOGRAD - Kancelarija za Kosovo i Metohiju navela je danas da je otmica devetorice radnika površinskog kopa "Belaćevac", koju su teroristi takozvane „Oslobodilačke vojske Kosova“ izveli na današnji dan 1998. godine bila uvod u masovno nasilje nad srpskim i drugim nealbanskim civilima, koje je eskaliralo u vreme oružanih sukoba na KiM, a nažalost, u promenjenom obliku, traje do danas.

U saopštenju Kancelarije je navedeno da do danas nije utvrđeno kakva je bila sudbina otetih, čime se patnja njihovih porodica produžava unedogled.

"Međunarodni istražni organi nisu svojevremeno uložili dovoljne napore da ovaj i mnogi drugi zločini terorista na Kosovu i Metohiji budu rasvetljeni, a Priština, ne samo da ne pokušava da se suoči sa ovom mračnom stranicom istorije, već nastavlja da nadgrađuje ideologiju mržnje i da na njoj konstruiše politički sistem u kojem su Srbi i sve što je srpsko nepoželjni", naglašava se u saopštenju.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa